TopStar

7. září 2018 11:00

Tomáš Řepka si konečně začal odpykávat veřejně prospěšné práce!

I když se Tomáš Řepka (44) vrhl na veřejně prospěšné práce, které mu udělil soud za neplacení alimentů, chodníky zametat neplánuje. Může si totiž odpykat svůj trest jen trénováním mladých fotbalistů na hřišti SK Hostivař. Tak téhle varianty by si měl Tomáš pořádně vážit...

I když si vysloužil Tomáš Řepka 180 hodin veřejně prospěšných prací za neplacení výživného na syna Markuse (6), dostalo se mu velmi adekvátní alternativy. Stačí, když bude fotbalista trénovat mladé fotbalisty na hřišti SK Hostivař, které je jen kousek od bytu jeho milé Kateřiny Kristelové (38). Fakt, že Řepka nemusí zametat chodníky ho stejně moc nenadchl a ten se i této formě trestu snažil nejdříve vyhnout. Místo předávání vlastních zkušeností z italské a anglické ligy nové generaci si vyrazil s přítelkyní na luxusní dovolenou do Spojených arabských emirátů.

Teď se ale konečně vrhl na výkon svého trestu a dokonce trénuje naděje českého fotbalu pravidelně. Nejspíše se konečně našlo něco, čeho se zalekl, a slova soudkyně Hany Bartoňové, která na konci srpna vynesla verdikt v kauze falešných erotických inzerátů ho donutila jít skutečně něco dělat. ‚‚Obžalovaný vykonal dvacet osm hodin a pak odjel s paní Kristelovou na dovolenou. To je vypovídající...,‘‘ zmínila u procesu soudkyně a odsoudila Řepku k půl roku natvrdo.

Tomáš dostal povolení k trénování od Probační a mediační služby. ‚‚Alternativní trest může odsouzený vykonávat i pro obecně prospěšné organizace, zabývající se např. i tělovýchovnou čiností mládeže. Práce nesmí sloužit výdělečným účelům odsouzeného,‘‘ nechala se pro Blesk slyšet Kristina Labohá, která je ve funkci na oddělení obecně prospěšných prací radnice pro Prahu 10.

A prý se Řepka skutečně snaží. Poslední týdny byl na hřišti každý den a odpracoval si tak přes 20 hodin. Teď mu vychází rozpočet na 10 až 12 hodin týdně, což je minimum, za které by měl být fotbalista zatraceně rád. Uvidíme, jak to s jeho pracovním nasazením půjde dále.

Sdílejte článek

Přečtěte si také