TopStar

23. září 2017 09:02

vedran

Tomáš Verner definitivně končí na ledě, má zdravotní problémy

Krasobruslař a mistr Evropy z roku 2008 Tomáš Verner definitivně končí na ledě. Přestože profesionální kariéru hodil za hlavu už před několika lety, nyní přiznal, že uzavře i kapitolu exhibičního bruslení. 

„Dal jsem si cíl, že letošní rok bude tím posledním, kdy na ledě bruslím. Pak brusle odložím a budu jenom trénovat,“ přiznal Tomáš Verner, který hodlá zůstat na ledě už jen jako kouč.

„Bruslení mi určitě bude chybět, ale zároveň mám představu, jak bych na ledě chtěl a měl vypadat, ale tu a tam pobolívá koleno, tu a tam záda a nelze se stále udržet v perfektní formě. Raději ustoupím a nebudu se snažit být tím mladíkem, který na ledě skotačí,“ dodal Tomáš, jehož tělo už v 31 letech není stavěno na profesionální výkony.

„Mám dlouhodobější zdravotní problémy. Sice ne ve smyslu, že by to bylo něco závažnějšího, ale bolí mě koleno, bolí mě kyčle a bederní páteř, a to jsou věci, kterým krasobruslení moc nepomáhá. Čím dřív se rozloučím s ledem, tím líp pro moji další budoucnost. Takhle bych si v padesáti mohl ještě cokoli zahrát, třeba tenis,“ uzavřel Verner.

Sdílejte článek

Přečtěte si také