TopStar

25. dubna 2019 09:42

Tereza Šulcová

Tomáše Řepku hledá policie, údajně ignoruje dopisy od soudu

Okresní soud Praha - západ se údajně musel obrátit na policii s žádostí, aby doručila bývalému fotbalistovi soudní obsílku. Podle něj nereaguje na dopisy od soudu, který v únoru rozhodl, že Řepka dostane 9 měsíců vězení. Důležité je podotknout, že Řepka vlastní datovou schránku, a tak by mu veškeré úřední spisy měly být doručovány touto cestou, takže "pátrání policií" je poněkud zkreslená informace.

Devět měsíců ve vězení s ostrahou. Tak zněl trest pro bývalého fotbalistu Tomáše Řepky. Důvodem bylo řízení automobilu v opilosti, a to celkem dvakrát, včetně maření výkonu úředního rozhodnutí. Veřejné zasedání se konalo 19. února. Proti výše zmíněnému rozsudku podal Řepkův advokát stížnost.

Celou situaci by teď měl momentálně řešit Krajský soud v Praze. Problém podle úřednice je, že si Řepka údajně nepřebírá poštu. Právě bez doručenky prý nemůže spis odejít k vyšší instanci, který má celé usnesení přezkoumat - v tomto případě ke Krajskému soudu v Praze.

„Spis je stále u nás v kanceláři, protože si pan Řepka nepřebírá poštu. Už jsme se obraceli na Policii České republiky, která mu to bude doručovat. Budeme ji urgovat,“ citoval iDNES.cz vedoucí příslušné trestní kanceláře soudu.

Z výše zmíněné citace vyplývá, že Řepku hledá policie, aby mu doručila soudní spis. Dokud se tak nestane, Řepka nemusí do věznice nastoupit a celá situace se bude i nadále oddalovat. Podle nejnovějších informací by se však mělo jednat o pochybení úřednice, která si nevšimla, že bývalý fotbalista vlastní datovou schránku. Bývalá hvězda pražské Sparty si nyní odpykává 300 hodin obecně prospěšných prací, které dostal v jiném trestím řízení.

Tomáš Řepka má příští úterý soudní jednání, kde se bude projednávat jeho odvolání proti patnácti měsícům vězení za pornoinzeráty proti své bývalé manželce Vlaďce Erbové a za milionovou zpronevěru. Očekává se, že na jednání přijde osobně.

A to není vše! Další soudní jednání, které bude řešit Městský soud v Brně čeká bývalého fotbalistu v květnu. Důvodem je neplacení výživného na syna z druhého manželství. Dluh je údajně ve výši 175 000 korun.

To, že Tomáše Řepku hledá policie, prý on sám nevěděl. „Co je to za blbost? Mám datovou schránku a kde se nacházím, ví každý,“ řekl serveru Blesk.cz.

Sdílejte článek
Štítky policie Tomáš Řepka soud

Přečtěte si také