TopStar

13. března 2015 08:31

Ivana Nádvorníková

Tomu neuvěříte: Její Excelence velvyslankyně hraje v Praze divadlo

Někdo miluje cestování, jiný kachnu se zelím a britská velvyslankyně v Praze Jan Thompson má ráda divadlo. Když se Její Excelence dozvěděla o divadelním souboru hrajícím v angličtině – Prague Shakespeare Company – neváhala a vyrazila na casting.

„Když jsem se dozvěděla, že je tu profesionální soubor hrající v angličtině, řekla jsem si, že toho chci být součástí a že chci zkusit svoje štěstí.“ Jak jde skloubit časově náročnou profesi s náročnými zkouškami a hraním? Jde to.

„Ve dne mne všichni oslovují Vaše Excelence, a když večer přijdu sem, jsem jen jednou z týmu,“ pochvaluje si velvyslankyně rovný přístup kolegů v souboru.

„Řekla, abychom se k ní chovali jako k jakémukoli jinému herci. Šla na casting a byla fantastická. Až jednou skončí jako velvyslankyně, může z fleku začít profesionálně hrát,“ potvrzuje její slova Guy Roberts, umělecký ředitel souboru.

Jan Thompson už byla velvyslankyní na Balkáně, v Libyi nebo Thajsku. V Praze působí od loňského léta. Podívejte se, co ji přiválo do Prahy – a proč je naše hlavní město v diplomatických kruzích tak žádané…

Zajímavé je i to, že velvyslankyně kdysi dorazila do Prahy nízkonákladovkou a jezdila po centru embéčkem.

Iv

Mohlo by vás ještě zajímat:

Další videa najdete ZDE.

Sdílejte článek
Štítky angličtina Praha casting

Přečtěte si také