TopStar

13. listopadu 2018 11:10

Tereza Šulcová

TOP 10 filmů, na kterých se podílel Stan Lee

V pondělní večer obletěla svět smutná zpráva. Svět komiksu přišel o legendu. Zemřel tvůrce světových komiksových postav Stan Lee, a to ve věku úctyhodných 95 let.

Stan Lee byl komiksový scenárista, prezident a předseda společnosti Marvel Comics. Vytvořil příběhy, které jsou nyní celosvětově známé, především tedy Spider-Man, Avengers, Iron Man, X-Men, Fantastická čtyčka, Thor, Hulk a mnoho dalších. Lee své komiksy vydával u společnosti Marvel Comics, a tak se z neznámého vydavatelského domu stala velká multimediální společnost.

Teď si ukážeme drobné role této legendy, která si sama zahrála ve svých vlastních filmech.

Hulk

Stan Lee si zahrál malou roli v roce 2003 ve svém filmu Hulk. Šlo o postavu bezpečnostního strážce, který říkal jiné hlídce (herec Lou Ferrigno), že je nutné zvýšit bezpečnost v budově. Je to vůbec poprvé, kdy Lee promluvil jako postava sama za sebe.

Fantastická 4 a Silver Surfer

V této scénce zas nebyl Stan Lee pozván na svatbu Reeda Richardse a Susan Storm. V momentu, kdy je dotazován, zda má pozvánku, odkazuje se na své skutečné jméno. Každopádně, nikdo mu to neveří. Tato krátká, legrační scénka zazněla ve Fantastické čtyřce: Silver Surfer.

Spider-Man 3

V tomto filmu jsou všechny krátké scénky, kde se objevil Stan Lee, a to z filmů od Marvelu: X-Men (2000), Spider-Man (2002), Daredevil (2003), Hulk (2003), Spider-Man 2 (2004), Fantastická čtyřka (2005), X-Men: The Last Stand (2006), a mnoha dalších.

A kde Stan Lee viděn nebyl? Třeba ve filmech X2 (X-Men 2), X-Men Origins: Wolverine, Ghost Rider, The Punisher nebo v trilogii Blade.

Sdílejte článek

Přečtěte si také