TopStar

13. srpna 2015 16:33

TOP 10 nejlépe placených herců světa! Opět vládne Downey, ale další pořadí vás překvapí

Robert Downey Jr. je podruhé za sebou suverénně nejlépe placeným hercem planety, za ním je to ale velký a dost exotický boj.

Magazín Forbes miluje žebříčky boháčů a jako každý rok si posvítil i na herce. Na absolutním vrcholu se sluní největší hvězda hitové továrny Marvel. Robert Downey Jr. prostě hraje úplně jinou ligu než všichni ostatní a při výši jeho příjmů by si za chvíli skutečně mohl začít budovat svůj vlastní oblek Iron Mana. On ale místo toho vrací peníze zpátky do filmu – najal si třeba oceňovaného režiséra P. T. Andersona (Magnolia, Až na krev, Mistr), aby pro něj napsal nového Pinocchia.

Jackie Chan si užívá plody tvrdé dřiny, což mu přineslo výdělky 50 milionů dolarů, a to hlavně ve filmech určených pro velký čínský trh. Vin Diesel i Bradley Cooper zase měli procenta ze zisku z kasovních trháků – první na Rychle a zběsile, druhý na nečekaném hitu Americký sniper. Adama Sandlera pak jistě netrápí, že jeho filmy splachují kritici do žumpy, hřeje ho totiž krásných 41 milionů dolarů. Zastoupením Toma Cruise pak nemůže být nikdo překvapený – umí si totiž vybírat filmy i spolupracovníky jako málokdo jiný.

A pak přichází bollywoodská trojice, o které nezasvěcení neví lautr nic – přitom legendární Amitabh Bachchan (72 let) představuje už od sedmdesátých let filmový průmysl sám o sobě. Salmana Khana přezdívají Bollywoodský tygr nebo Blockbuster Khan a v Asii nikdo nemá momentálně větší hvězdou sílu. Ashay Kumar je pak mistr bojových umění a indická neprůstřelná hvězda akčních filmů No.1. Desítku uzavírá Mark Wahlberg, jehož cesta mezi hereckou smetánku byla dlouhá, ale poctivá.

Tady je celá topka:

1. Robert Downey Jr. — $80 mil.2. Jackie Chan — $50 mil.3. Vin Diesel — $47 mil.4. Bradley Cooper — $41.5 mil.5. Adam Sandler — $41 mil.6. Tom Cruise — $40 mil.7. Amitabh Bachchan — $33.5 mil.8. Salman Khan — $33.5 mil.9. Akshay Kumar — $32.5 mil.10. Mark Wahlberg — $32 mil.

Koho jste v desítce čekali, ale není tam? Kdo je pro vás největším překvapením?


Přečtěte si také