TopStar

22. května 2013 13:20

Blanka Konrádová

Topmodelka Petra Němcová prodává svíčky!

Ta se má! Česká topmodelka Petra Němcová si za trvalé bydliště zvolila Haiti. Léta žila střídavě v NewYorku a Londýně, ale od ledna je jejím domovem ostrov v Karibiku.

„Mám tam aktivity v souvislosti s mojí nadací, tak chci být blíž lidem, kterým pomáháme, abych věděla, co chtějí, co jim schází, a mohla na jejich potřeby rychleji reagovat,“ tvrdí modelka, jejíž hvězda vyletěla vzhůru poté, co přežila ničivou tsunami v Thajsku.

Její tehdejší přítel, fotograf Simon Atlee, v děsivé vodní smršti zahynul a Petra od té doby marně hledá životního partnera.

O to víc se věnuje práci. „Na Haiti si odpočinu, opálím se a pak můžu dělat modeling,“ vysvětluje. Fakt, že nežije ve světové metropoli, jí prý kšefty nekazí. Loni se mimo jiné objevila v prestižním kalendáři Pirelli a natočila reklamu se známým hercem Jimem Franco. „Modeling je moje práce, ale pomáhá to i charitě. Snažím se to vzájemně propojit.“

Petra se objevila v Londýně na přehlídce F&F, ale zanedlouho přijede i do Prahy. Bude hostem Dreft Fashion Weeku, kam přiveze designéry ze zahraničí.

Na podzim mimo jiné uvede na trh pod svým jménem dárkové předměty. „Bude to v jednom exkluzivním obchodě v New Yorku. Představím tam kolekci svíček inspirovanou různými zeměmi,“ prozradila.

I kdyby se provdala, ruce prý do klína nesloží. „Vždycky budu něco dělat. Mám toho hodně a všechno mě baví vytvářet nové strategie, možnosti jak pomoct dětem, umělecké projekty. Housewife ze mě rozhodně nikdy nebude!"

-iba-

Sdílejte článek

Přečtěte si také