TopStar

3. června 2015 16:43

Petr Cífka

TRAGÉDIE: Trikařku ze Hry o trůny sežral v Africe rozzuřený lev

Chtěla lepší fotky zblízka, ale král zvířat byl proti.

V populárním seriálu Hra o trůny kosí postavy často dost krutým a nečekaným způsobem. Tentokrát ale tragická událost dolehla na samotný filmařský štáb. Katherine Chappell (29), která měla na starost speciální efekty, zahynula při návštěvě jihoafrického safari. Při focení lvů z džípu nedbala bezpečnostních pokynů a otevřela okénko, aby měla lepší záběry. Jedna lvice toho využila a vrhla se po ní. Průvodce parkem Pierre Potgieter (66) se jí snažil pomoct, ale lvice ho vážně zranila a on v důsledku šoku prodělal zástavu srdce. Důvodem cesty Katherine do Afriky byla ochrana zvířat proti pytlákům.

Průvodce popsal událost jako nejhorší moment svého života. Nejhorší byl pocit, že už nemůže pomoci, protože krvácení z krku Katherine bylo příliš silné. Popřel taky, že by byla otevřena všechno okénka v autě. Při vjezdu do safari visí velká upozornění, ať návštěvníci za všech okolností nechávají okénka v autě zcela zavřená. Za poslední čtvrtrok už totiž správa parku řeší třetí napadení.

Devítiletá lvice, která se vrhla do auta, zrovna vychovává mláďata, což by vysvětlovalo její agresivní chování vůči narušitelům.

Katherine oplakávají rodiče, dvě sestry a bratr, ale mimojiné taky kolegové z filmové branže. Kromě Hry o trůny pracovala třeba na filmech Captain America: Návrat prvního Avengera nebo Walter Mitty a jeho tajný život.

FOTOGALERIE: Podívejte se, jak vypadají herci ze Hry o trůny v reálu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také