TopStar

3. listopadu 2015 10:46

Petr Cífka

Travolta jako Forrest Gump? Gandalf Connery? 9 hvězd, které odmítly velké role

Chtěli byste vidět Hugha Jackmana jako agenta s povolením zabíjet nebo Seana Conneryho v kung-fu bitce? Málem jsme se toho dočkali. Na poslední chvíli ale tyhle hvězdy slavné role odmítly. A nebyly jediné.

Ani hollywoodské superhvězdy nejsou neomylné. Někdy je jejich čuch na role zklame a ony odmítnou filmy, z nichž se pak stanou oscarové pecky, miliardové hity nebo jednoduše klasiky. Kdo a kvůli čemu si v Hollywoodu nejvíc rve vlasy za svoje špatné rozhodnutí? Sean Connery – Pán prstenů a MatrixHerecká legenda dostala na stará kolena možnost objevit se v kultovní sci-fi jako Morpheus i ve slavné fantasy sáze, kde si mohl zahrát čaroděje Gandalfa. Obojí ale Connery odmítl. Prý proto, že scénářům a příběhům vlastně vůbec nerozuměl. Později litoval a slíbil, že když zase něco nepochopí, radši na to kývne. Bohužel z toho vylezla mizerná comicsová adaptace Liga výjimečných, po níž ukončil svou hereckou kariéru.

Sandra Bullock – Million Dollar BabyRoli ve slavném boxerském dramatu skutečně dostala, ale nakonec kvůli odkladům natáčení nestíhala a musela ji nahradit Hilary Swank. Ta si nakonec došla pro Oscara.

Hugh Jackman – James BondPředstavitel nejdrsnějšího x-menovského mutanta Wolverina si mohl zahrát Jamese Bonda, ale odmítl. Řekl, že nechce být zajatcem jedné role a skončit zaškatulkovaný tak, jako většina starších představitelů agenta 007.

Julia Roberts – Zrození šampiónaRole v tomhle dramatu vynesla Sandře Bullock Oscara, Julii Roberts to ale nejspíš nemrzí. Drama o ženě, která se začne starat o teenagera z ulice a vychová z něj fotbalovou hvězdu, odmítla, protože si chtěla zahrát v romanci Na sv. Valentýna. Tu totiž režíroval její kamarád Garry Marshall, jenž z ní udělal hvězdu díky Pretty Woman.

Harrison Ford – Schindlerův seznamSlavné drama Stevena Spielberga Forda lákalo, bál se ale, že diváci by na plátně viděli spíš Indiana Jonese nebo Hana Sola a filmu o holokaustu by jeho sláva mohla ublížit. Nakonec ho nahradil tehdy méně známý Liam Neeson.

Daryl Hannah a Molly Ringwald – Pretty WomanDvě velké hvězdy osmdesátých let si dnes pamatuje málokdo. Ringwald téměř zapadla a Hannah o sobě naposledy dala vědět v akčňáku Kill Bill. Kdyby vzaly roli v Pretty Woman, mohly být tam, kde je dnes Julia Roberts.

John Travolta – Forrest GumpRole, která vynesla druhého Oscara Tomu Hanksovi, Travoltu moc nezaujala. Sám po letech přiznal, že nekývnout na tuhle nabídku byla hodně velká chyba.

Emily Blunt – Iron Man 2V komiksovém hitu se měla objevit jako Black Widow, ale nakonec dala přednost pohádkové komedii Gulliverovy cesty. Šlo o absolutní propadák. Za její rozhodnutí nevzít roli akční hrdinky jí je dnes nejspíš Scarlett Johansson vděčná.


Přečtěte si také