TopStar

11. prosince 2014 13:15

Trpaslík Thorin v civilu: Měří skoro dva metry a byl u cirkusu. Co ještě nevíte?

Do českých kin přišel snímek Hobit: Bitva pěti armád. Pokud si lámete hlavu, jak vlastně vypadá Thorin v "civilu", pak pro vás máme informace.

Herec Richard Armitage měří bez jednoho centimetru metr devadesát. Jen pro srovnání: Martin Freeman, který hraje Bilba a s kterým se potkávali před kamerou asi nejčastěji, měří 169 cm. Což je podle knižní předlohy v pořádku, hobiti jsou drobnější než houževnatí trpaslíci:-)

Richard Crispin Armitage je Brit, narodil se před 43 lety tatínkovi inženýrovi a mamince sekretářce. Má staršího bratra. Vystudoval herectví, v rámci praxe se dokonce jako sedmnáctiletý nechal najmout na šest týdnů k cirkusu v Budapešti.

Než přišla role Thorina Pavézy, jeho kariéra nebyla nic moc, pak se ale přihlásil na klíčový casting svého života. Byl na něm, mimochodem, ze všech herců nejmladší.

Richard si úzkostlivě střeží soukromí, chodí s herečkou Annabel Carpenter, ale už se v zahraničí spekulovalo, jestli náhodou není gay. Tyhle informace ale vznikly jen jako divoká spekulace.

Detail, který nejspíš nevíte: Hraje na kytaru, cello a flétnu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také