TopStar

3. listopadu 2018 11:00

Markéta Škorňová

Trump má dalšího nepřítele: Zpěvák Pharrell Williams prezidenta požádal, aby přestal hrát jeho hudbu

Populární zpěvák Pharrell Williams požádal amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby přestal hrát jeho hudbu při politických akcích. Skladbu „Happy“ tak Trump už při dalších politických akcích neposlechne. Informace přinesl server BBC.

Varování od zpěvákova právníka přišel do Bílého domu jen pár hodin poté, co se skladba „Happy“ hrála na shromáždění v Indianě, kterého se prezident USA účastnil. Akce se ale konala těsně poté, co se celý svět dozvěděl o masové střelbě v Pittsburghu. Jak se v žádosti píše, na tragédii zpěvák nevidí nic „šťastného“. Nikomu nebylo navíc uděleno povolení skladbu hrát.

K střelbě v Pittsburghu došlo v sobotu v židovské synagoze „Strom života“. Obětí útoků se stalo 11 lidí ve věku mezi 54 až 97 let.

„Nebylo nic „Happy“ na tragédii, která se stala jen pár hodin před politickou akcí v Indianě. Nebylo také uděleno žádné povolení pro užití této písně pro vámi schválený účel,“ píše se v dopise, který zpěvákův právník zaslal do Bílého domu.

Právník Williamse, pan Howard King dále uvedl, že zpěvák prezidentovi Spojených států neudělil a ani neudělí souhlas s používáním jeho hudby.

A Pharrell není ani zdaleka první umělec, který varuje Trumpa, před nedovoleným používáním jeho hudby. Mezi dalšími zpěváky je například Steven Tyler z Aerosmith, který požádal o hraní písně Livin ´On The Edge.

Sdílejte článek
Štítky Donald Trump Pharrell Williams Happy

Přečtěte si také