TopStar

6. září 2018 13:00

Ilona Blašková

Tvorba návrhářky Zuzany Kubíčkové je vždycky vybroušeným diamantem týdnu módy

Tvorba návrhářky Zuzany Kubíčkové je vždycky vybroušeným diamantem týdnu módy

Doba rozkvětu průmyslové revoluce, optimismu a víry v lepší zítřky – to je konec 19. století a Rudolfinum je symbolem této doby. Právě tato atmosféra inspirovala návrhářku Zuzanu Kubíčkovou. Přehlídka v Rudolfinu byl návrhářčin velký sen. „Já jsem snad ani nepomýšlela a ono to nějak vyšlo. Jsem strašně ráda, protože tohle je krásný prostor a vůbec celá ta budova nebo ta symbolika Rudolfina byla pro mě vždycky zajímavá,“ řekla návrhářka.

Modely jsou velkorysé, prosvětlené a plují kolem postavy jako by byly ze vzduchu. Broušený křišťál odráží světlo v místnosti, tyl a peří tancují kolem těl. Kubíčková zobrazuje ženu v celé své kráse. Autorka pracuje s materiály lehkými jako vánek a konceptem neo-negližé.

Bylo by asi hodně nemilé, kdyby se modely ztratily. Tak Zuzko, v jaké hodnotě se kolekce pohybuje? „Já jsem to nestihla ještě spočítat, ale myslím si, že bych nebyla ráda. Takže bude to pěkné číslo. Protože vlastně všechny ty kameny, materiály – na tom si hodně zakládám. Už samotné materiály musí být vynikající. Začali jsme s předstihem a kupodivu jsme i tentokrát skončili, takže jsme nedošívali do posledního momentu,“ prozradila návrhářka. Přehlídka Zuzany Kubíčkové je vždy v pravém slova smyslu show. Tentokrát do choreografie zapojila i umělecký sbor baletu Národního divadla.

Sdílejte článek

Přečtěte si také