TopStar

25. července 2018 08:30

Uctít památku Miloše Formana přišel i Michael Douglas

Během svého pobytu v New Yorku hollywoodská hvězda Michael Douglas (73) navštívil i nedaleký Warren, kde uctil památku Miloše Formana (†86) přímo u jeho hrobu. Douglas považoval Formana za jednoho z nejlepších režisérů všech dob.

‚‚Ano, byl tady ve Warrenu s manželkou. Měli Miloše moc rádi a chtěli vidět místo jeho posledního odpočinku,‘‘ nechala se slyšet vdova po Miloši Formanovi Martina (52). Ta byla průvodkyní Michaela Douglase a jeho ženy Catherine Zeta-Jones a ukázala jim hrob svého muže ve Warrenu mezi místními hasiči.

Michael Douglas se nechal okamžitě po zjištění o Formanově úmrtí slyšet, že to byl jeden z nejschopnějších režisérů všech dob. ‚‚Miloval jsem to, co mě naučil. Byl to jeden z největších filmových režisérů. Moc mě mrzí, že jsme ho ztratili. Upřímnou soustrast Martině a dětem.‘‘

A byl to právě Douglas, kdo navrhl v roce 1974 zfilmování Keseyho románu Vyhoďme ho z kola ven. Při natáčení tohoto snímku řekl herec, že se od Formana naučil skutečnému řemeslu, kterému by se jen tak nenaučil.

Sdílejte článek
Štítky Miloš Forman český režisér Michael Douglas

Přečtěte si také