TopStar

9. března 2019 08:00

Markéta Škorňová

Uhádnete nejprodávanější píseň roku 2018?

Ed Sheeran a jeho Shape Of You, Drake, Maroon 5, nebo Tia Ray. Ti všichni mohou slavit, protože právě jejich písně se dostaly mezi desítku neprodávanějších v minulém roce. Vítězný song však mnohé překvapil. Neprodávanější písní roku 2018 se stala „Havana“ od zpěvačky Camily Cabello.

Udílení všelijakých cen pokračuje. Po Oscarech, Emmy, Grammy a jiných tu máme také vyhodnocení nejprodávanějších songů minulého roku. A paradoxem je, že vyhrála píseň, která v éteru zazněla již v roce 2017. A nebyla jediná. Pět z deseti nejprodávanějších písní roku 2018 mělo svou premiéru už v předchozím roce.

Song „Havana“ zpěvačky Camily Cabello má na svém kontě neuvěřitelných 19 milionů prodaných kopií po celém světě. Velká část z této sumy je tvořena z prodeje na audio a video platformách (iTunes, Spotify…).

Druhé místo obsadil zpěvák Drake se svým songem „God´s Plan“, třetí a čtvrtá příčka patří Edu Sheeranovi. Jeho skladby „Shape Of You“ a „Perfect“ snad nikdy nevyjdou z módy.

MY ALBUM IS OUT MY ALBUM IS OUT MY ALBUM IS OUT 🦋 http://smarturl.it/Camila_DSPs

Posted by Camila Cabello on Thursday, January 11, 2018

Karla Camila Cabello Estrabao je kubánsko-mexická zpěvačka a také bývalá členka americké dívčí skupiny Fifth Harmony. Narodila se v Havaně na Kubě jakožto dcera Alejandra a Sinuhe Cabello, má sestru Sofii a hispánské kořeny. Do svých pěti let žila střídavě na Havaně a v Mexiku, než se její rodina přestěhovala do Miami na Floridě. Camila se zúčastnila konkurzu americké verze soutěže The X Factor ve Greensboro, Severní Karolína[1]. Během soutěže byla dána dohromady se čtyřmi dalšími dívkami, které vytvořily skupinu, jež později dostala jméno Fifth Harmony. Camila skupinu opustila na konci roku 2016. V srpnu 2017 vydala společně s americkým rapperem Young Thug píseň "Havana". Havana je hlavní město Kuby, ze kterého Camila pochází a v písni zpívá o tom, že polovina jejího srdce je v Havaně. Letos v lednu vydala zpěvačka své debutové album s názvem "Camila".

Top 10

Camila Cabello (feat. Young Thug) - Havana

Drake - God's Plan

Ed Sheeran - Shape Of You

Ed Sheeran - Perfect

Maroon 5 (feat. Cardi B) - Girls Like You

Luis Fonsi (feat. Daddy Yankee) - Despacito

Tia Ray - Be Apart

The Chainsmokers & Coldplay - Something Just Like This

Marshmello & Anne-Marie - FRIENDS

Post Malone (feat. Ty Dolla $ign) - Psycho

Sdílejte článek
Štítky Camila Cabello Havana

Přečtěte si také