TopStar

10. června 2018 18:00

Ukradené dětství: Tragické historky dětí, které uchvátily svět

Den dětí je za námi a my jsme se rozhodli připomenout rodičům, co se stává, když chtějí mít ze svých ratolestí celebritu. Cena popularity se ale ukázala velmi vysoká.

Eva Ionesco 52 let

Evina matka Irina byla profesionální fotografkou Francie a svou dcerku si vybrala jako nejmilejší modelku. Jenže! Děvčátko upřednostňovala fotit nahé nebo oblečené jen napůl v dost nevhodných pózách. Evě byly pouhé čtyři roky, když se jí maminka rozhodla nasadit do modelingového byznysu. V Evině 11 letech se její fotky objevily i v Playboyi. Ve stejné době si prošla holčička debutem ve filmu Romana Polanského ‚‚Nájemník‘‘. Dále pokračovalo natáčení erotického filmu ‚‚Maladolescenza‘‘ a hned poté se rozbouřil skandál. Irina Ionesco přišla o rodičovská práva a zákaz fotit dívku. Ta se ale rozhodla prodávat fotky holčičky tajně. Roku 2011 vydala Eva autobiografický film ‚‚My Little Princess‘‘, kterým chtěla evidentně dokázat matce, že ta neměla vůbec pravdu. Zdá se ale, že několik soudních procesů a ani film Irinu k osvětě nepřivedl.

Alana Thompson 12 let

Matka Alany June vždy toužila po slávě, proto svou šestiletou dcerku poslala na soutěž krásy. A svého dosáhla. Rodiny si všimli producenti a rozhodli se natočit reality show ‚‚Here Comes Honey Boo Boo‘‘. Skutečně šlo o zlatou žílu, pořad přeci nebyl o celebritách, nýbrž normálních lidech. Alkoholismus, nepořádek, brzké sňatky a těhotenství, nezdravá strava, skandály a tloušťka - plná sada faktorů, které všechny tolik zajímají. Matka Bubu a dívenka zničily všechny dosavadní rekordy. Před každým natáčením krmila June svou dcerku energetickou stravou a nápoji, aby byla dívka živější. Vykrmila Alanu do solidního stádia obezity a poté učinila krok, který šokoval celou Ameriku. Další sezónu odmítla natáčet, protože se přestěhovala k bývalému příteli, který si odseděl 10 let v chládku za obtěžování tehdy osmileté dívky - starší dcery June.

Co se týče Alany, tak dnes se snaží bezúspěšně zhubnout a její matka odpovídá žurnalistům stále totéž: ‚‚A co jsem jako udělala? Vždyť jsem jí nedávala alkohol! A že jsem mohla.‘‘

Richard Sandrak 26 let

Otec Richarda byl mistr bojových umění a vždy toužil mít ze svého syna nejsilnější dítě světa. Když byli chlapci dva roky, přestěhovala se rodina z Ukrajiny do Spojených států a Richard začal horlivě trénovat. Nakonec byl otec chlapce obviněn z domácího násilí, Richard si totiž nesměl hrát, chodit ven, jíst cokoli jiného než tatínkovu domácí stravu. A už ve svých osmi letech mohl zvednout svou dvojnásobnou váhu. V 11 dokonce trojitou. A právě v osmi letech se stal Richard nejsilnějším dítětem světa. Všechny televizní show po něm toužily a každou soutěž si okamžitě získal. Přezdívalo se mu ‚‚malý Herkules‘‘.

Velmi záhy ale ‚‚malý Herkules‘‘ ukončil veškerý styk se svým otcem a ten byl odsouzen ke třem létům odnětí svobody za násilí vůči své ženě. Policii zavolal sám Richard a posléze se přestal sportu věnovat.

Dnes je bývalému bodybuilderovi 26 let a jako v mládí rozhodně nevypadá. ‚‚Jsem na sebe hrozně pyšný. Na to, co jsem kdysi dokázal, nestydím se za to a nesnažím se skrýt před někým tuhle svou životní zkušenost. Jen už tak žít nechci.‘‘ S otcem, kterého už dávno pustili na svobodu Richard nekomunikuje.

Björn Andrésen 63 let

Když bylo Björnovi 6 let, jeho matce sebrali práva na výchovu dítěte a převzala chlapce do péče jeho babička. Hoch se toužil stát klavíristou, ovšem babička pracovala ve Stockholmu v jedné filmové společnosti a toužila po vnoučkovi-herci. Taky se zadařilo, chlapec měl všechny předpoklady k tomu stát se světovou hvězdou. Režisér Luchino Visconti si ho okamžitě vybral do hlavní role snímku ‚‚Death in Venice‘‘.

Natáčení bylo pro Björna velmi náročné, režisér chlapci zakazoval opalovat se, koupat se v moři, hrát si s jinými dětmi, především s děvčaty, a když si jen náznaku něčeho takového všímal, hned začal skandál a přerušil natáčení. Andrésen měl zkrátka zakázáno být v době natáčení někým jiným než je jeho role - mladý aristokratický homosexuál.

Po premiéře se na Björna sesypala sláva a začalo se mu přezdívat ‚‚nejhezčí chlapec 20. století‘‘. V té době se každý novinář snažil udělat z jakéhokoli kontaktu herce s muži ohromný skandál a napsat, že se kvůli filmu Björn stal homosexuálem. Režisér využíval mediální pozornosti hocha a zval ho den co den do gay klubu.

Nakonec Björn takový nátlak nevydržel a skutečně se začal scházet s muži. Nakonec toho ale litoval: ‚‚Homosexuální zkušenost, kterou jsem získal jako malý velmi silně ovlivnila mou psychiku. V negativním směru. Neustál jsem nátlaku a vlivu a způsobil si tak morální i fyzické trauma.‘‘

Nakonec se ale herci podařilo se vším srovnat, vrátit se ke své touze po hudbě a oženit se. Do dnešních dnů ale vzpomíná na dětství velmi bolestivě.

Macaulay Culkin 37 let

Historii Macaulayho Culkina, který se stal neslavnějším a nejbohatším dítětem konce 20. století, je perfektním příkladem tragického osudu dítěte, který zkrátka nezvládl nátlak slávy. Culkin přitom není herec, který by si zahrál jen jednou a pak zmizel. Měl mnoho šancí, aby se dostal ze své podoby roztomilého chlapce ze snímku ‚‚Sám doma‘‘. Třeba roku 1993 si Culkin zahrál antagonistu ve filmu ‚‚Dobrý synek‘‘. Režiséři chlapce milovali, ale ten si začal říkat o nehorázné milionové honoráře.

V té době byl Macaulay svědkem nepříznivé situace doma - jeho rodiče se chtěli rozvádět a nejhorší bylo, že kvůli synovým penězům. Culkin musel na nějakou dobu pozastavit natáčení a zrušit všechny projekty, aby rodiče nejprve vyřešili svůj konflikt. Ti se nakonec rozvedli, dospívající Macaulay dostal všechny své peníze a na chlapce se postupem času zapomnělo. Navíc, hoch ztratil na dětské roztomilosti stačil se ve svých 17 letech oženit a stal se závislým na alkoholu a narkotikách.

Jediná role dospělého Culkina, která stála za to byl snímek ‚‚Party Monster‘‘, kde si zahrál melancholika, co zabil svého drogového dealera. Kritici i diváci snímek ocenili a viděli v jeho roli skutečného Culkina. V prosinci roku 2012 se objevila informace, že Macaulay chtěl spáchat sebevraždu kvůli depresím a rozchodu s jeho tehdejší dívkou Milou Kunis.


Přečtěte si také