TopStar

24. května 2013 11:50

Blanka Konrádová

Úředně potvrzeno: Vondráčková není bezcitná!

Jeden soud prohrála a druhý vyhrála. Helena Vondráčková nemůže očekávat zaplacení ušlého zisku od Marty Kubišové, která údajně nečekaně zrušila účast na turné Golden Kids, ale na druhé straně se zbavila nálepky bezcitná, kterou ji bulvární tisk označil v souvislosti s operací jejího psa.

Svoji vlčici, která trpěla vrozenou displasií, nechala zpěvačka operovat v naději, že jí umělý kloub prodlouží život. Bohužel až během chirurgického zákroku se přišlo na to, že má osteoporózu, a tak jí operace nepomohla. Nicméně zpěvačka byla označena v tisku za bezcitnou. „Strašně se mě to dotklo, protože odmala miluji zvířata, obzvlášť psy,“ řekla nám Vondráčková.

Začínala s foxteriérem, pak měla kokršpaněly a skončila u vlčáka. Prvního si pořídila ještě s Helmutem Sickelem, svým prvním manželem. Byla to nalezenkyně, ale měla se k světu. Porodila 12 štěňat. „To byla událost! Barák celou noc svítil, sousedi nám nosili proviant, abychom nehladověli a my koukali na naši fenu jak na televizi,“ vzpomíná Helena. Druhá vlčice Liza byla „papírová“, ale měla vrozenou displasii.

Třetím vlčákem v rodině je současná Elsa, které Helena přezdívala coby štěněti plastová královna. „Rozkousala veškerý plast, který našla. Celou zahradní závlahu, nabíječku na automatickou sekačku trávy a pak se pustila do osvětlení. Vrcholem její aktivity bylo, že překousala kabel, který vedl k automaticky se otevírajícím vratům. Spálila si koutky v tlamě, takže jí je dodnes mažu,“ říká Helena.

Elsa je z policejního vrhu a je nepřekonatelnou hlídačkou domu. Ale zároveň je hysterka, nabonzovala na ni Helena. „ I když je celý den venku, kde má kotec, zateplenou boudu i pelech, tak jakmile beru do ruky vodítko, dostává hysterický záchvat, aby už byla venku.“

Tentokrát byla Helena odloučena od Elsy celý měsíc, protože pobývala na Floridě. Fena se ale měla dobře. Byla buďto u sousedů nebo u Heleniny sestry.

A Helenu po návratu čekala příjemná zpráva, že dostala zlatou desku za album Zůstáváš tu se mnou. Převezme si ji 3. 7. na svém narozeninovém koncertě, který pořádá v Divadle Broadway.

Ivana Bachoríková


Přečtěte si také