TopStar

25. listopadu 2018 11:00

Tereza Šulcová

Útočník, který pořezal Kvitovou, byl přesunut do vazby s ostrahou!

Téměř každý si vzpomene na přepadení Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě. Nyní byl podezřelý útočník přesunut z vazby do vazby s ostrahou. Co k tomu vedlo?

V roce 2016, pár dní před Vánocemi, byla česká tenistka napadena útočníkem ve svém prostějovském bytě a utrpěla vážná zranění na levé ruce. Na všech pěti prstech měla přeříznuto sedm šlach a dva nervy, ukazováček byl téměř useknutý. Nikdo nevěděl, zda bude dvojnásobná vítězka Wimbledonu ve své kariéře vůbec pokračovat. Naštěstí vše dopadlo dobře a její levačka se zahojila.

Nyní byl pachatel Radim Žondra (33) přesunut do vazby s ostrahou. Tentokrát se to ale netýká tenistky Petry Kvitové (28). Krajský soud v Brně poslal pachatele do vazby s ostrahou na 2,5 roku kvůli kauze únosu blanenského advokáta. Muž se proti tomu odvolal, ale neúspěšně. Případ však stále není u konce. „Podáme dovolání k Nejvyššímu soudu,“ řekla Blesku Lucie Janovská Nejedlá, Žondrova obhájkyně.

Žondra s verdiktem nesouhlasil. V soudní síni hovořil o pošlapávání lidských práv, stejně tak jeho rodina, která obvinila soud ze zkorumpovanosti. Útočník byl již dříve obviněn z útoků na důchodce. V případu Kvitové dostal Radim Žondra trestní sazbu v rozmezí pěti až dvanácti let. Tenistka si nyní užívá zimního počasí na Slovensku v Tatrách a na tuto událost se snaží zapomenout.

Sdílejte článek

Přečtěte si také