TopStar

4. května 2018 12:08

Ilona Blašková

Už dnes má premiéru představení s Eliškou Balzerovou v hlavní roli!

Eliška Balzerová přijala jednu velkou výzvu - roli hraběnky v divadelní adaptaci filmového scénáře Jiřího Hubače - Zámek v Čechách. Divadlo Palace ji premiérově uvede už dnes pod názvem Hraběnka. Herečka ale s touto rolí zažívá ještě další poprvé.

První zkoušení na prknech Divadla Palace a poprvé v úzkém kontaktu s kolegou Davidem Novotným. To jsou další zkušenosti, které na své herecké dráze sbírá herečka Eliška Balzerová. „Myslím, že tu atmosféru dělají kolegové, kteří se té spolupráce účastní. A to myslím byla šťastná volba. David Novotný je úžasný herec a moc jsme si tady spolu při zkoušení užili. A nejen on, ale i Mirek Etzler, Michal Novotný nebo třeba režisér Hruška, který s námi válčil,“ řekla herečka.

O roli hraběnky, která se vrací na svůj znárodněný zámek, aby zde oslavila 70. narozeniny, si Balzerová dokonce sama řekla. Trvalo ovšem pár let, než se její přání proměnilo ve skutečnost. „Já jsem byla přesvědčená o tom, že ty roky, které tady hraju, mám. Tak jsem zavolala jednomu z dědiců pana Hubače. Měla jsem dlouho doma scénář a z různých důvodů se to nerealizovalo. A pak mi zavolali, po pěti-šesti letech z Divadla Palace a to byla výzva,“ prozradila Balzerová.

David Novotný si v roli komorníka Aloise úzký kontakt se zkušenou herečkou užívá. „Jsou lidi, co vám voní a chcete se s nimi potkat. To byla jedna z mých tužeb - zahrát si s Eliškou. Plním si jeden ze svých snů. Bohužel jsem takový hulvát, že ke všem dovoluju. A ne každý mi to dovolí. Ale Eliška ano. Oba jsme Blíženci a máme k sobě blíž,“ prozradil Novotný.

Blíž k sobě budou mít tihle dva rozhodně i dnes, na premiéře!

Sdílejte článek

Přečtěte si také