TopStar

15. ledna 2014 16:03

Ivana Nádvorníková

V čem jezdí světové celebrity

Být hvězdou v Hollywoodu není jen tak. Nemůže dovolit jezdit ve starém autě a musí si kupovat nové a nové. A dražší a dražší.

Většina aut, která vlastní celebrity, o nichž dnes píšeme, stojí víc než několik desítek průměrných platů českého občana. Celebrity jsou fanoušci do super aut, a tak své peníze rozhazují po milionech. Někteří jsou opravdoví automobiloví fanoušci, jiní je jen mají na parádu a nesnesou jedno auto déle než pár neděl.

Největší machři přes auta

Kdo si myslíte, že je v Americe považovaný za největšího odborníka na auta? Je jich hned několik. Ale asi tím největším je Jay Leno, americký moderátor vlastní talk show. Ten má tolik aut, že už o nich ztrácí přehled. Nejlepší ovšem je, že nová auta už si ani nemusí kupovat. Kdo vyrobí nějaký unikát, jeden podstrčí Lenovi – on se s ním projede, lidé ho vyfotí a je o reklamu postaráno.

Pak jsou tu další machři. Třeba takový Tim Allen neboli Kutil Tim. Jeho garáž čítala přes třicet aut. V posledních letech ale už některé modely prodal. A nebyly tam jen superfára. Měl tam třeba starého Volkswagen Brouka, starý pickup Ford nebo notně ošoupaný Buick.

To David Beckham s ženou Victorií mají jinou ligu. V jejich garáži, která má prý 250 m2, stojí tato auta: Range Rover, Porsche 911 Turbo, Jeep Wrangler Unlimited, Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe, Rolls-Royce Ghost, Chevy Camaro, Bentley Continental Supersports, Cadillac Escalade, Audi S8, Bentley Mulsanne… A mnoho a mnoho dalších.

Celé klany fanoušků

Každá značka luxusních či sportovních aut se může chlubit hned mnoha fanoušky z řad amerických hvězd. Mohli bychom vám jich tady vypočítávat na desítky, ale většinu z nich byste ani neznali. Jsou to američtí rappeři, zpěváčci, ale i druhořadí herci, kteří se chtějí jen zviditelnit. Ale vezměme jako příklad třeba značku Rolls-Royce a ukážeme vám několik opravdu hodně známých lidí, kteří se v něm vozí: Gwen Stefani, Rod Stewart, Jay Z, Tamara a Petra Eccelstone, Paris Hilton, Kim Kardashian…

Hodně se poslední dobou dostalo do kurzu Lamborghini. Na Ferrari ale nikdo nezapomněl. Třeba Eddie Murphy jezdí ve Ferrari 599 a Justin Bieber ve Ferrari 458 Spider. Hodně se teď dá také na ekologii, takže se výrazně rozšiřuje okruh zákazníků značky Tesla (například Aston Kutcher) nebo Toyota Prius (Julia Roberts). Většina „ekologů“ ale má i další vozy, které už tak ekologické nejsou. Například posledně jmenovaná Pretty Woman má doma i velký teréňák Mercedes-Benz GL320 CDI.

A kdo patří do té party rebelů, kterým je úplně jedno, co si o nich lidé myslí, že jezdí se starým a otahaným autem? V Kia Soul potkáte Angelu Lansbury, tedy hlavní hrdinku seriálu „To je vražda, napsala“. Ale u ní se to asi tak bere, že nebude jezdit ve Ferrari. To víc překvapuje Harrison Ford a jeho Mercedes-Benz E Kombi, Heidi Klum, která má vedle BMW M6 i letitý Volkswagen Beetle Cabrio nebo Penelope Cruz často prohání Volkswagen Jetta. Asi největší hollywoodskou peckou je pak mladá hvězdička ze ságy Stmívání Kristen Stewart. Ta jezdí na Ameriku hodně netradičním autem – Isuzu Trooper.

Chcete se cítit jako hvězdy?

Jestli se i vy chcete cítit jako hvězdy z Hollywoodu, pak byste si měli nějaké to super auto pořídit. S Ferrari u nás asi moc nepochodíte. Toho velmi rychle rozbijete někde v příkopu – stejně jako Leoš Mareš. A tak vám nezbývá, než se podívat po něčem trochu pohotovějším. Třeba Audi A8 Long, jakým jezdí Gareth Bale, druhý nejdražší fotbalista světa. Ostatně ten nejdražší, Cristiano Ronaldo, jezdí také s Audi – modelem RS6 Avant. Mezi fotbalisty je extrémně oblíbený. Má jej Zlatan Ibrahimovič i Manuel Neuer.

Pokud chcete něco opravdu pohodlného, sáhněte pro Range Roveru. Ten má dnes hodně, ale hodně známých osobností. Třeba David Beckham mu před několika dny urazil nárazník, když vyjížděl ze svého domu a nedal přednost projíždějícímu autu.


Přečtěte si také