TopStar

3. dubna 2018 10:51

Ilona Blašková

V nejnovějším filmu režiséra Stevena Spielberga se opět vydáme do světa sci-fi a fantazie

Trojnásobný držitel prestižního Oscara, režisér Steven Spielberg je vždycky sázkou na jistotu. V jeho nejnovějším filmu se s ním opět vydáme do světa sci-fi a fantazie, kterou má víc než bohatou. A když už jsme u toho. Jak myslíte, že to bude vypadat na planetě Zemi v roce 2045?

Ve filmu Ready Player One: Hra začíná, se podíváme do budoucnosti. V ní lidé unikají do fantastického digitálního vesmíru. Zatímco skutečný svět bojuje s nezaměstnaností, chudobou, přelidněním, ale především naprostou beznadějí.

Snímek vznikl podle knihy Ernesta Clinea, která ukazuje budoucí svět jako nehostinné místo, kde jsou všichni závislí na virtuální realitě. Když ji Steven Spielberg poprvé četl, měl v hlavě jen jedinou myšlenku: Budou potřebovat mladšího režiséra. Nakonec se stejně rozhodl s výzvou poprat. „Je to jen o tom zůstat relevantní. Tohle neděláte vědomě. Musíte existovat v příslušném světě a nasávat dění kolem vás. Není to o tom, že si najednou řeknete: teď to udělám a napodobím. Žijte uvnitř konkrétního světa a víc poslouchejte, než mluvte,“ řekl Spielberg.

Do role hlavního hrdiny Wadea Wattse Spielberg obsadil jednadvacetiletého herce Tye Sheridana. I on tráví v Oaisis hodně času. Velmi brzy však zjistí, že to není jen místo, kde hranice reality určitě jen vaše představivost. Je to totiž doslova hra na život a na smrt.

Sdílejte článek

Přečtěte si také