TopStar

7. září 2018 12:04

Ilona Blašková

V novém filmu Petra Jákla se objeví další hollywoodský herec. Který?

Kdo bude hrát hlavního hrdinu ve filmu Jan Žižka už víme. Bude jím americký herec Ben Foster. Jenže tím hvězdné obsazení historického filmu Petra Jákla rozhodně nekončí!

Počátek podfukáře, Temný rytíř nebo Láska až za hrob – to je jen slabý výčet filmů, ve kterých si zahrál oscarový Michael Caine díky kterému se sen proměnil ve skutečnost. Získat do filmu takovou hvězdu jako je Michael, není samozřejmost. „Nikdy bych si ani nedokázal představit, že bych někdy režíroval film s Michaelem Cainem a teď o víkendu mi zavolal, jak se hrozně těší na to natáčení,“ řekl Petr Jákl. Ve filmu si má totiž zahrát zásadní roli Lorda. „Je to taková zajímavá postava, která prochází tím dějem a jelikož už je to starší člověk, tak vlastně on už toho má za sebou tolik, že vidí ty věci jinak,“ prozradil režisér.

Zkušeností má nejen v hereckém světě více než dost. Však také na jaře oslavil 85. narozeniny a takový věk herce je i pro samotného režiséra určitým rizikem. „Michael je v takovém stavu, že je naprosto ve formě a není se čeho obávat. Je to vlastně o tom, že nějakým způsobem mají tihle lidé toho za sebou tolik, že oni si už nepotřebují nic dokazovat. A jsou už v takovém tom stavu té pohody,“ míní Jákl. A pohodové bude snad i natáčení, které vypukne už 17. září. A hned u jedné z prvních klapek by se tahle hvězda měla objevit.