TopStar

29. března 2018 11:57

Ilona Blašková

V pondělí to byl přesně rok od smrti legendární zpěvačky Věry Špinarové

V pondělí to byl přesně rok od smrti legendární zpěvačky Věry Špinarové. Její syn, hudebník Adam Pavlík proto uspořádal vzpomínkový koncert. Ten byl vlastně zpěvaččiným posledním a nedokončeným vystoupením. Věra Špinarová totiž loni v březnu zkolabovala při koncertu v Čáslavi, kde odzpívala jen dvě skladby. Zbytek za ni dokončili až včera večer její kolegové z branže.

Jestli se Věra Špinarová dívala odněkud z hudebního nebe na svůj vzpomínkový koncert, tak byla určitě dojatá. Na podiu se střídali její přátelé a kamarádi z pěvecké branže.

„Pro mě to znamená neuvěřitelně moc. Protože já a moje kamarádka Elis patříme mezi mladou generaci a můžeme se postavit tady, na to pódium a zazpívat na počest naší Věry,“ řekla zpěvačka Markéta Konvičková. „Už od malička, když jsem zpívala a všude kam jsem šla, tak mi říkali, že když budu makat, tak ze mě bude jednou Špinarka. A čím jsem starší, tak jsem zjistila, že to není možné. Věra Špinarová je jen jedna,“ řekla zpěvačka Elis.

Koncert uspořádal syn zesnulé zpěvačky hudebník Adam Pavlík. Pro něj to bylo vůbec poprvé, co od smrti maminky usedl opět za klavír. „Já jsem teď byl za mamkou na hřbitově a připadalo mi, že je to den a ne rok od její smrti. Takže furt to ve mně je. Maminčiny písničky už hrát nebudu. Tohle je můj poslední koncert, kde je budu hrát,“ prozradil syn Věry Špinarové.

„Co se mi vybaví, když se řekne Věra Špinarová? Pro mě naprostá modla ve zpěvu. Naprosto úžasný člověk, s kterým jsem měl možnost prožít po boku na koncertech deset let, řekl zpěvák Petr Bende. „Byla to báječná ženská, která řekla všechno na rovinu. Měla jsem s ní dvě úspěšná turné. Byla to nenahraditelná zpěvačka. Chybí mi,“ zavzpomínala zpěvačka Petra Janů.

Vyprodaná ostravská aréna zpívala Věřiny největší hity. Možnost vzdát holt své kolegyni dostali také třeba Jaromír Nohavica, Jitka Zelenková, Ilona Csáková nebo Heidi Janků.

Sdílejte článek