TopStar

18. září 2018 08:45

Vaříme společně s Meghan: Choť prince Harryho vydala kuchařku

Meghan Markle (37) se zajímá o vaření už dlouhá léta. Ani manželství její vášeň nezměnilo a Harry (34) si kulinářské dovednosti své ženušky nemůže vynachválit. Ta teď představila kuchařku Together, na jejímž vzniku se podílela. Oficiálně přišel s oznámením Instagram Kensingtonského paláce.

V novém příspěvku stojí, že Meghan Markle vydala první kuchařku ve spolupráci se členy společnosti Hubb Community Kitchen. Do té spadají ženy, které jsou z londýnského centra Muslimského kulturního dědictví. V loňském roce došlo k požáru Grenfell Tower (vyžádal si 71 obětí) a právě tehdy založily oběti této události danou organizaci. No a Meghan celá tragédie zasáhla také a rozhodla se proto s těmito lidmi spolupracovat.

‚‚Hubb Community Kitchen je místo, kde se ženy smějí, lamentují, pláčou, užívají si společných chvil a vaří. Tahle kulturní identita sjednocená jednou střechou vytváří prostor, kde se všichni mohou cítit komfortně. Všichni zde chtějí komunikovat navzájem a tvořit si přátelské vazby. Zároveň společně vaří a během toho se poznávají,‘‘ zní předmluva kuchařky, kterou napsala právě Meghan.

Je známo, že poprvé navštívila Meghan organizaci v lednu letošního roku. Od té doby tam dochází pravidelně a společně se zdejšími ženami vaří a zkouší nové recepty. ‚‚Vyměňujeme si rodinné recepty a příjemné zážitky. Právě díky tomu se cítíme jako doma a zapomínáme na proběhlou tragédii. Říkáme si Hubb, protože právě tohle slovo znamená v arabštině láska,‘‘ nechala se slyšet jedna z členek organizace.

O vydání kuchařky informovalo kratičké video, ve kterém Meghan vaří s tamějšími dámami rozličné pokrmy a prostírá stůl. V záběru je zároveň vidět, jak pomáhá v kuchyni a nadšeně si se ženami povídá.

Je známo, že do knihy se dostalo 50 receptů z východní kuchyně. Můžeme zde nalézt přípravu kuřete na kari, avokádový dip se zeleným chilli, lilky po indicku nebo koláč s karamelizovanými švestkami. Peníze z prodeje kuchařek půjdou na konto podpory centra Hubb Community Kitchen.

Vydání kulinářské knihy je prvním projektem Meghan Markle jako členky královské rodiny.

Sdílejte článek
Štítky princ Harry Meghan Markle kuchařka

Přečtěte si také