TopStar

12. června 2018 09:51

Ilona Blašková

Vě věku 90. let zemřela první Bond girl Eunice Gayson

Ve věku 90 let zemřela minulý pátek anglická herečka Eunice Gayson, která se proslavila jako první Bond girl. Příčina smrti nebyla blíže specifikována.

Herečku můžeme znát z hororu Frankensteinova pomsta z roku 1958. Do paměti lidí se však zapsala rolí milenky agenta 007. Jako Bond girl se představila po boku Seana Conneryho v úplně první bondovce s názvem Dr. No z roku 1962.

Eunice se jako Sylvia Trench osvědčila, a tak ji tvůrci o rok později obsadili i do následujících Srdečných pozdravů z Ruska. Jako jediná představitelka Bond girl se tak objevila ve více snímcích. Poté už se jako herečka příliš neprosadila. Zahrála si v několika seriálech a na začátku 70. let s herectvím nadobro skoncovala.

Gayson byla dvakrát rozvedená. Prvním manželem byl spisovatel Leigh Vance. Jejich manželství vydrželo šest let. Poté se provdala za herce Briana Jackona se kterým má dceru Kate. Ta se objevila v kasinové scéně v bondovce Zlaté oko z roku 1995.

Informaci o její smrti potvrdili producenti Michael G. Wilson a Barbara Broccoli. Příčinu úmrtí její pozůstalí blíže neprozradili.

Sdílejte článek

Přečtěte si také