TopStar

1. června 2018 09:50

Věk není pouhé číslo: Světové modelky, které přišly o svůj šarm a krásu

Nepřestáváme se podivovat tomu, jak perfektně vypadají modelky devadesátek jako Cindy Crawford, Claudia Schiffer či Naomi Campbell. Ne všechny dámy měly ale takové štěstí. Na některých se přibývající léta pořádně podepsala. Pojďme se podívat na ty, které s věkem o podstatnou část svého šarmu a krásy přišly.

Jedny se v touze po věčném mládí zohyzdily plastikami, další to přehnaly s nezdravým životním stylem, no a některé se o sebe zkrátka přestaly starat. Výsledek je tristní ve všech případech, po někdejší kráse nezůstalo ani památky.

Linda Evangelista

Linda Evangelista je bývalá topmodelka, která nikdy nezapadala do standardů klasických modelek. Její specifické rysy fascinovaly miliony nadšenců a významní návrháři bojovali, aby se Linda stala právě jejich tváří a představila jejich kolekce. Kam vše ale zmizelo? A co se stalo s její figurou? Před několika lety Linda přibrala a teď nemůže přebytečná kila shodit. A jak to tak vypadá, i s plastikami a omlazujícími injekcemi to někdejší sex symbol špetku přehnal.

Kate Moss

Když se na přehlídkových molech objevila Kate Moss, přední topmodelky tehdejší doby Claudia Schiffer a Cindy Crawford byly najednou v pozadí. Úplně jiná, křehká a lehce éterická. Právě za tyhle vlastnosti se stala Kate miláčkem veřejnosti. Zestárnout s grácií se ale modelce nepodařilo. Alkohol a návykové látky se na Katině obličeji zkrátka podepsaly.

Janice Dickinson

Kariéra se Janice rozjela ještě v osmdesátých letech. Byla topmodelkou číslo 1 a na titulních stranách všech časopisů se vyskytovala výhradně ona. Sláva byla ale velké sousto pro mladou dívku. Modelka se nejednou nechala slyšet, že před sportem a zdravou stravou upřednostnňovala alkohol a drogy. No a s věkem se všechny tyhle neřesti odrazily i na jejím obličeji. Teď je Dickinson odkázaná na injekce a plastiky. A taky to tak vypadá...Dnes se Janice přezdívá v branži ‚‚vědma‘‘.

Tyra Banks

Do loňského roku vypadala Tyra velmi dobře. Ale po pokusu o založení rodiny se modelka jako by vzdala a rozhodla se přestat o sebe pečovat. Na snímcích od fotografů vypadá Banks neupraveně a na společenských akcích se objevuje v nepochopitelných outfitech a s nevhodným make-upem. Přitom se ještě před nedávnem Tyra věnovala soutěži ‚‚Amerika hledá topmodelku‘‘ a učila dívky, jak vypadat za každou cenu dokonale.

Carla Bruni

Stárnout krásně a přirozeně nebo ztratit obličej a změnit se k nepoznání? Carla se první varianty evidentně zalekla a následkem šíleného strachu se nechala zničit plastickými chirurgy. Stalo se to, co se stalo a z někdejší krásy nezbylo ani památky.


Přečtěte si také