TopStar

11. října 2017 11:00

Velké zvíře Hollywoodu se dostalo do nepříjemné situace. Čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Byl jedním z nejvlivnějších lidí Hollywoodu. Producent Harvey Weinstein (65), za kterým stojí filmy jako Pulp Fiction, Nespoutaný Django a mnoho dalších, čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen z filmové branže.

Sexuální choutky tohoto úspěšného producenta byly přitom v Hollywoodu veřejným tajemstvím. Mezi jeho oběti patřila například herečka Ashley Juddová, která pro New York Times řekla: „Mnohokrát a mnoha způsoby jsem mu říkala ne. Ženy v Hollywoodu si o Harveym mezi sebou povídaly už hodně dlouho dobu a je načase, aby se o tom mluvilo veřejně.“

Během několika dnů po prasknutí téhle sexuální aféry se spustila doslova lavina příběhů, které si s producentem prožily různé ženy filmového průmyslu. Své zkušenosti s Weinsteinem mají dokonce i takové hvězdy, jakými jsou herečky Angelina Jolieová a Gwyneth Paltrowová.

Producentovi, který založil i vlastní produkční agenturu The Weinstein Company, se hroutí svět jako domeček z karet. Ze společnosti odešla třetina členů, on sám odstoupil z vedoucí funkce a zády se k němu otočil i bývalý prezident Barack Obama, jehož stranu a názory Weinstein vždy slovně, ale i finančně podporoval.

Největší kapkou posledních dnů je pro producenta ale dozajista žádost o rozvod, kterou podala jeho manželka Georgina Chapmanová (41). Ta ve svém prohlášení uvedla, že ji puká srdce za všechny ženy, které trpěly kvůli neomluvitelným skutkům jejího chotě. „Nyní se soustředím hlavně na péči o naše malé děti. Prosím média, aby respektovala naše soukromí,“ uvedla ve svém prohlášení návrhářka Chapmanová.

Sdílejte článek
Štítky Hollywood sexuální obtěžování producent

Přečtěte si také