TopStar

10. září 2015 16:20

Petr Cífka

VELKÝ PŘEHLED: Co dnes dělají hvězdy Prciček?

V kultovní komedii Prci, prci, prcičky se pokoušeli zbavit cejchu paniců, teď jim ale táhne na čtyřicet. Co dělají hrdinové slavné série dnes?

Filmy ze série Prci, prci, prcičky se do kin podívaly čtyřikrát a vznikla i hromada filmů, které zamířily přímo na DVD a zkusily uspět s novými hrdiny. Na originální partu ale nikdo z nich neměl. Čtveřice prcičkářů spolu se Stiflerem patří v očích jedné generace diváků k legendám. Co ale dělají tyhle legendy dnes? Jason Biggs alias JimJednou loser, pořád loser. Biggsovi je sedmatřicet, ale během své kariéry si jen málokdy zahrál něco jiného než hrdinu, jemuž se musíte smát. Ale asi mu to ani moc nevadí. Hvězdou se sice nestal, protože zoufalců je Hollywood plný a konkurence nespí, ale pár zajímavých rolí se mu povedlo urvat. Dělal si sám ze sebe srandu v komedii Jay a Mlčenlivej Bob vrací úder, zahrál si u Woodyho Allena v jeho filmu Cokoliv, dabuje animované Želvy ninja a objevil se v kultovním hitu z prostředí ženské věznice Orange is the New Black. Pro většinu diváků ale nejspíš bude navždycky Jimem, kterému to s holkami moc nejde. Vloni se mu narodil syn a kvůli propagaci knížky své manželky se vystavil na Twitteru své nahé fotky. Najděte si je ale radši sami.

Chris Klein alias OzV Prcičkách byl za největšího frajera, v Hollywoodu se ale ani on nestal hvězdou. Sice se hodně snažil, ale ukázalo se, že při výběru rolí zrovna štěstí nemá. Akční sci-fi Rollerball byl absolutní propadák, jemuž se vysmál celý svět, a druhý pokus zfilmovat počítačovou mlátičku Street Fighter nedopadl o nic líp. V televizi už mu to šlo líp, což dokazuje i Wilfred, hodně divný seriál, ve kterém se Elijah Wood kamarádí se psem, jenž tu vypadá jako člověk. Jinak se ale o Kleinovi dá říct, že jak šel rychle nahoru, tak rychle z Hollywoodu zmizel. Momentálně chystá druholigový válečný film Out of the Burning Blue, v němž bude pomáhat ze záchranou špióna.

Thomas Ian Nicholas alias KevinAsi nejméně výrazný z hrdinů měl i nejméně zajímavou kariéru. Zapadl prakticky hned po Prcičkách a nebýt dalších dílů, asi by si na něj dnes nikdo nevzpomněl. Ale to nejspíš nikoho nepřekvapí, když jeho nejslavnější neprcičkovskou rolí je vedlejší hrdina v podprůměrném hororu Halloween: Zmrtvýchvstání, v němž mu sériový vrah Michael Myers vrazil do hlavy kuchyňský nůž. Jinak se až na výjimky, jako bylo třeba hostování v seriálu Chirurgové, objevoval ve filmech, které prakticky nikdo na světě neviděl. A v přípravě nic zajímavějšího nemá. Letos si mohl napravit pověst seriálem Red Band Society, který se odehrává v dětské nemocnici a je prý hodně povedený, po jedné řadě bohužel skončil.

Eddie Kaye Thomas alias FinchFinche ve filmu neměl skoro nikdo rád, když ale někdo s jeho ksichtem stráví noc plnou vášně se Stifflerovou mámou, je jasné, že to v životě někam může dotáhnout. Eddie Kaye Thomas se nikdy nestal velkou hvězdou, v menších rolích v zajímavých projektech se však objevuje dodnes. Zahrál se ve všech dílech komediální trilogie Zahulíme, uvidíme, pár let blbnul v sitcomu V dobrém i zlém a úspěch slavil i v seriálu Jak dobýt Americu. Ten sice v roce 2011 skončil, ale Eddie se o práci bát nemusí. Dabuje animák American Dad!, což je další šílenost od tvůrce Griffinových, a už za pár týdnů odstartuje svou druhou řadu napínák Scorpion, v němž si zahrál odborníka na psychologii a lidské chování, který spolu s partou géniů pomáhá vládě řešit problémy, na které obyčejní lidé jednoduše nemají. Eddiemu se zkrátka daří.

Seann William Scott alias StiflerMezi čtveřici hrdinů se sice v Prcičkách nepočítal, ale nakonec je mezi fandy možná ještě oblíbenější. Prvotřídní hovado, které miluje večírky, alkohol a sex je zkrátka vděčná role a Scott z ní těží dodnes. Hned po Prcičkách sice natočil skvělý horor Nezvratný osud, ale nejspíš mu rychle došlo, že tohle není žánr pro něj, takže se vyblbnul v Road Tripu, kde si zahrál variaci na Stiflera, nebo bojoval proti mimozemským monstrům ve sci-fi komedii Evoluce. U komedií mu bylo dobře, Pan tělocvikář ho postavil proti učiteli ze základky, jenž mu dělal ze života peklo, v Mistrech hazardu zase blbnul za volantem a dělal si srandu z policie, a v komedii Velcí bratři se z něj musel stát vzor pro mladého puberťáka, což mu úplně od ruky nešlo. Na příští rok chystá pokračování své úspěšné a hodně povedené komedie Goon, v níž si zahrál hokejistu, který se specializuje ne na střílení gólů, ale na lámání čelistí protivníků. Mimochodem Scott je ve skutečnosti velmi stydlivý a plachý člověk, který nemá se Stiflerem vůbec nic společného!

Sdílejte článek