TopStar

25. března 2014 16:36

Jana Fikotová

Vendula Svobodová se vrátila do minulosti. Co jí k tomu vedlo?

Prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová (42) pro dobrou věc udělá cokoli. Dokonce měla odvahu vrátit zpět čtrnáct let a natočit upoutávku pro svou nadaci se vzpomínkou na dcer Klárku.

„Můj nápad to sice nebyl, ale musím říct, že jsem se toho trochu obávala. Nakonec jsem si přiznala, že člověk musí být otevřený a nebát se mluvit o tom, co se mu těžkého v životě stalo. Chci podporovat svou nadaci a Klárka mi v tom bude vždycky pomáhat,“ přiznala Vendula Svobodová.

Tu jsme potkali v designovém obchodě, kde natáčela videoklip k upoutávce na charitativní akci pro její Kapku naděje. „Jde o projekt, který podpoří chvíle v nemocnici, kde musí děti se svými rodiči trávit delší čas. Sama vím, jaké to bylo. S Klárkou jsem dost dlouhou dobu v nemocnici žila,“ řekla Vendula, která se 7.4. stane součástí týmu Kare.

„V tento den budu radit návštěvníkům obchodu s výběrem a designem. Budou tu i další známé osobnosti. Část výtěžku pak poputuje na projekt Kapky naděje – “Rozzáříme i nemocniční šeď.“ Těším se na to, protože samotnou mě design moc baví.“

-juf-


Přečtěte si také