TopStar

12. července 2018 08:18

Věřili byste tomu? Nastěnka z Mrazíka slaví 70!

Dodnes je u nás Mrazík jednou z nejoblíbenějších pohádek. Kdo by to byl řekl, že od doby natáčení uběhla dlouhá desetiletí a představitelka Nastěnky Natalja Sedych oslavila sedmdesáté narozeniny. Pojďme se podívat, jak se k životní roli vlastně dostala, a co dělá dnes.

V době natáčení bylo Natalji pouhých 15 let. Nehledě na to ztvárnila svou roli bravurně. I přesto se ale v žádném jiném zářném snímku neobjevila a dodnes je považována za herečku jediné role.

Nastěnka vysloužila Natalji slávu po celém světě a v tehdejším Sovětském svazu i v dnešním Rusku se promítá rok co rok ve stovkách kin. Přitom Natalja není jen herečka, co se náhodně dostala ke své životní roli. Už od dětství se věnovala baletu a její učitelkou byla dokonce samotná baletní hvězda Maja Plisecká. Hrála ve mnoha uznávaných představeních jako Anna Karenina či Racek Antona Pavloviče Čechova.

A čemu se věnuje herečka dnes? ‚‚Zakládám si na tom, že jsem umělcem na volné noze. Často jezdím na různé festivaly jako členka poroty – před lety jsem byla v porotě i u vás v Karlových Varech – a hraji v televizních inscenacích. Zkrátka, snažím se od života stále brát to nejlepší, co nabízí.‘‘

Natalja se narodila do rodiny aristokratů. Otec byl plukovník letectva a matka filoložka. Herečka absolvovala baletní školu při Velkém divadle, a když jí bylo 14 let, vybrali si ji na natáčení pohádky Alexandra Roua Mrazík (1964). Tehdy také dostala svůj první polibek od Eduarda Izotova, který hrál Ivánka. Po své zářné roli natočila ještě pět filmů, kupř. pohádku Ohněm, vodou a trubkami (1968). Nakonec se provdala a upřednostnila rodinu. Teprve později se vrátila k divadelnímu herectví a působila v jednom z moskevských divadel.

Sdílejte článek

Přečtěte si také