TopStar

30. srpna 2013 09:41

Veronika Freimanová: Díky dceři si připadá jako slepice

Herečka Veronika Freimanová (57) má jednu vzácnou vlastnost. Je s ní legrace a dokáže s nadhledem komentovat i sama sebe. Jen málokterá herečka by dokázala říct, že si připadá jako slepice.

Sympatická hvězda seriálu Cesty domů II. ale smyslem pro humor proložila celý rozhovor, který poskytla časopisu GLANC (číslo s Veronikou Freimanovou najdete právě na stánku!). Takhle odpovídala na otázky redaktorky Glancu Andrey Ježkové:

Jak si vedou vaše dcery? Vím, že jedna studovala v zahraničí...

Teď je mám obě u sebe. Tereza je manažerkou a mladší Markéta se v říjnu vrací do Anglie, kde na vysoké škole studuje obor antropologie a archeologie. Je doma poměrně často, ale žije už v úplně jiném světě, ve kterém mi už nezbývá nic jiného než důvěřovat. Pouští se do vod, v nichž si někdy připadám jako slepice, které se narodila kachna a která do toho rybníka za ní prostě nemůže.

Odkud se vzal její zájem o archeologii? Nezajímal tento obor kdysi i vás?

Moje maminka je kunsthistorička, takže geny jsou spíš odtamtud. Mě to dost brzo zaválo k herectví.

Vrátím se ještě k vašim dcerám. Jste na ně patřičně pyšná?

Obě holky žijí životy, které jsem si opravdu nedovedla představit. To, co například zvládá Tereza, je pro mě nepochopitelné. Neustále má v ruce dva mobily, na kterých služebně komunikuje bůhví s kým, neexistuje pro ni pracovní doba, a když s ní koukáte na televizi, vyřídí během té doby veškerou poštu, propojí několik lidí a udělá dalších tisíc věcí. Něco takového vůbec neznám, a kdybych to dělala, byla bych z toho asi na hlavu. To, že bych studovala v cizím jazyce, si taky moc nedovedu představit. Ke svým dcerám mohu jen vzhlížet. Každá je jiná, každá má svůj svět. Vlastně jsme všechny tři jiné, a čím víc jsme spolu, tím je to zábavnější. Vždycky jsem chtěla mít dvě dcery a teď poznávám, jak je úžasné mít dvě dospělé dcery. Pubertu už máme za sebou a teď si to užívám.

Prošvihla jste u nich něco, co byste si mohla vyčítat?

Mám v tomhle čisté svědomí. Udělala jsem, co jsme mohla. Víc jsem neuměla. Některé věci jsem mohla udělat jinak, ale kdybych tenhle pocit neměla, asi bych si něco vyčítala.

Veronika Freimanová na sebe v rozhovoru prozradila i to, čím štve okolí, kdo a jak ji naučil správně jíst, jestli je šťastná a proč ji tatínek kdysi překřtil na Miss Katastrofa.

TIP Prima-Style.cz: Ještě určitě hledejte v Glancu:

– fantastického šéfkuchaře ze SaSaZu Shahafa Shabtaye (nádherných chlapů se srovnanou hlavou není nikdy dost!)

– originální fashion story s Annou a Františkem, dvojčaty bývalé modelky Jarky Rytychové

– návštěvu v pokojíčku Jasmíny a Daniela Adamcových (ano, za nimi sem chodí Jiří Adamec, když dotočí další díly seriálu Cesty domů II)

– a mnoho dalšího

Předplatné Glancu si můžete objednat: ZDE

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také