TopStar

24. května 2013 18:10

Blanka Konrádová

Veronika Žilková: Už na svatbě mluvila o rozvodu!

Na svatbu Agáty (28) a Jakuba Prachaře (29) dorazila dokonce i teta malého Kryšpína a zároveň sestra jeho otce Mirka Dopity, Jana. Agáta s Mirkem žila dva roky.

„Mirek se svatby nezúčastní, ale o tom, proč nepřijede, jsem se s bráchou nebavila. Vlastně ani neznám nikoho, kdo by jel svému bývalému partnerovi na svatbu. Důležité ale je, že Mirek má Jakuba rád. Několikrát se potkali a jsou naprosto v pohodě,“ řekla Jana Dopitová, která přijela na svatbu jedním autem s matkou nevěsty Veronikou Žilkovou a Agátiným synem Kryšpínem. Ten byl trochu rozladěný, že ho všichni pořád fotí.

Před únětickým kostelem číhalo asi 30 novinářů, kteří pronásledovali každého, kdo na svatbu přijel. Cesta z auta do kostela, který hlídali drsní bodyguardi, připomínala uličku hrůzy. Hosté se museli prodírat dovnitř zástupem fotografů. Nejrozladěnější byl oddávající kněz, který rozzuřeně běhal kolem kostela a volal na přítomné paparazzi: „Jděte odtud! Nefoťte to tady, to je církevní majetek!“

Nejvíc v pohodě byla matka nevěsty Veronika Žilková (51), která skoro jako jediná byla ochotná mluvit s novináři před svatbou i po ní.

„Moc bych jim přála, aby to byla jejich jediná svatba. Jsem strašně ráda, že se spojila naše a Jakubova rodina. Známe se už hodně dlouho, Dana Batulková (matka Jakuba Prachaře, pozn. redakce) chodila dokonce s mým mužem Martinem Stropnickým do školy, takže jsou to bývalí spolužáci,“ uvedla Veronika Žilková.

„Dneska se sejdou všichni rodiče ženicha i nevěsty, což původně vypadalo, že je skoro nemožné. Nechci to připodobňovat k politické studené válce, ale jsem prostě hrozně ráda, že tento den zavládl mír ve všech rodinách, a že se tady všichni v poklidu sejdeme,“ dodala herečka, která měla na svatbě své dcery všechny muže - dva exmanžely a manžela.

„Moji muži se už jednou společně sešli a to na křtu Kryšpína, který probíhal také tady. Chtěla bych vzkázat všem, kdo se budou rozvádět nebo se právě rozvádějí, udělejte to tak, abyste se pak mohli všichni scházet jako rodina!“

Žilkovou doprovázel její současný manžel Martin Stropnický, který dorazil do kostela o trochu dřív se svou matkou a hereččiným synem Vincentem, který nesl na obřad košík s koláčky.

„Jsem hrozně rád, že Agátu bude oddávat tentýž kněz, který křtil Kryšpína. Myslím, že je to tady úžasné prostředí,“ řekl Stropnický.

Prachařová se za syna Dany Batulkové Davida už jednou vdala, a to tajně v Mariánských Lázních koncem dubna. Ale tentokrát kvůli rodině svatbu zopakovala.

„Můžeme být vůbec rádi, že nás tentokrát pozvali,“ vtipkovala Veronika Žilková. „Chápu, že to poprvé udělali sami bez rodiny, protože vždycky na každé svatbě bývá nějaká ta tetička, s kterou se někdo nebaví a bývá pak dusno. Všichni zapomínají na to, že svatba by měl být akt lásky jenom těch dvou lidí, kteří se chtějí vzít. A já si hrozně vážím Jakuba, že si bere Agátu i s válečnou kořistí. Tak říkáme Kryšpínovi,“ dodala matka nevěsty.

Dagmar Dandová


Přečtěte si také