TopStar

6. května 2019 15:02

Vévodkyně Meghan porodila chlapečka!

Britové šílí! Vévodkyně ze Sussexu Meghan (37) se s mužem princem Harrym dočkala prvního miminka. Narodil se chlapeček, oznámil Buckinghamský palác pár minut před tři čtvrtě na čtyři. Gratulujeme!

Británie na nohou! Vévodkyně ze Sussexu a choť prince Harryho Meghan porodila chlapce! Ta byla dle informací v pondělí 6. května brzy ráno v ohromných porodních bolestech, po boku jí byl její manžel. Z Los Angeles do Velké Británie přiletěla i matka Meghan Doria. Termín porodu byl plánován na přelom dubna a května a někteří tvrdili, že Meghan přenáší. Chlapec se narodil kolem páté hodiny ranní a váží 3,26 kg

V souladu s královskou tradicí se chystá vztyčení slavného stojanu v Buckinghamském paláci na počest oznámení narození.

Princ Harry v euforii pronesl před médii jedinou větu a potvrdil tak narození chlapečka: ‚‚Je to úžasné!‘‘ Posléze dodal: ‚‚Jsem velmi rád, že mohu oznámit, že Meghan a já máme ‚ranního‘ chlapečka, velmi zdravého chlapečka. Byl to ten nejúžasnější zážitek, jaký jsem si kdy dokázal představit. Oba jsme naprosto nadšeni a vděčni za veškerou lásku a podporu všech, kteří tam venku jsou.‘‘

Když princ Harry v pondělí oznámil informaci o narození svého syna, sdělil médiím také radost z toho, že se stal otcem, který byl u porodu. ‚‚Nebyl jsem u mnoha porodů... To je vlastně určitě můj první porod! Ale bylo to úžasné, naprosto neuvěřitelné, a jak jsem řekl, jsem na svou ženu tak pyšný. Jak každý otec a rodič řeknu, mé dítě je naprosto úžasné."

Vévoda z Sussexu také dodal, že královský pár stále zvažuje jméno pro svého novorozence. První fotografie by se měly objevit již ve středu 8. května.

Angličané se nyní hádají, jaké jméno pro novorozence vybrali. Nejčastější tipy jsou Arthur, nic však stále není známo. Stejné šílenství probíhá i u obchodníků, kteří již chtějí začít vypouštět do světa věci s tématikou novorozence.

Meghanina maminka je šťastná a příbuzní vévody a vévodkyně ze Sussexu sdílí svá přání. Královna Alžběta, princ Philip, princ Charles a jeho manželka Camilla, Harryho bratr William a jeho manželka Catherine byli o narození novorozence informováni. Zároveň byli informováni i členové rodiny princezny Diany.

Meghanin otec Thomas, který žije v USA, zmínil pro The Sun po narození svého vnuka: ‚‚Jsem hrdý, že se můj vnuk narodil v britské královské rodině a jsem si jist, že vyroste, aby sloužil koruně a lidem Británie s milostí, důstojností a ctí. Bůh žehnej dítěti, přeji mu zdraví a štěstí a blahopřeji mé krásné dceři vévodkyni Meghan a princi Harrymu.‘‘

Dvojici popřáli hodně štěstí i Meghanini kolegové ze seriálu Kravaťáci. ‚‚Celá rodina Suits posílá svá blahopřání vévodovi a vévodkyni ze Sussexu, princi Harrymu a Meghano Markle, k narození jejich chlapečka!‘‘

A páru popřála i hlava anglické církve Arcibiskup canterburský.

Dítě bude možná sedmé v řadě na britský trůn, tudíž po princi Charlesovi, princi Williamovi a jeho třem dětem, po princi Harrym. Zda dostane titul však stále zůstává neznámo. Nový přírůstek do britské královské rodiny činí královnu Alžbětu už osminásobnou prababičkou.

Ve Windsoru už před pár dny začali lidé vyvěšovat slavnostní vlajky. Ty měly symbolizovat předzvěst něčeho velkého. Všichni slavili, že Harry a Meghan se co nevidět stanou rodiči. I věž British Telecom byla v pondělí osvětlen zprávou blahopřání vévodovi a vévodkyni ze Sussexu. Radují se zkrátka všichni.

Fanoušci se ptají, jak to bude mít novorozenec s občanstvím. Harryho syn je první britsko-americké dítě narozené v britské královské rodině. Novorozenec bude automaticky britským občanem, ale vévoda a vévodkyně ze Sussexu musí oznámit narození dítěte americkému konzulátu, aby získal americké občanství.

A s kým bude novorozené dítě slavit narozeniny? Harryho a Meghanin dosud jménem neznámý chlapeček se narodil jen o několik týdnů později než někteří jeho královští příbuzní. Třeba třiadevadesátiletá královna Alžběta II., která oslavila narozeniny 21. dubna. Jeho bratranec a sestřenice prince Louis a princezna Charlotte oslavili své narozeniny 23. dubna a 2. května. Britská tisková asociace sestavila seznam některých známých osobností, se kterými novorozenec sdílí narozeniny:

  • Herec George Clooney
  • Bývalý britský premiér Tony Blair
  • Americký zpěvák a skladatel Bob Seger
  • Americký spisovatel detektivních románů Jeffery Deaver
  • Ex-fotbalista a manažer Graeme Souness
  • Kytarista Foo Fighters Chris Shiflett
  • Americká herečka Gabourey Sidibe
Sdílejte článek
Štítky porod britská královská rodina princ Harry Meghan Markle

Přečtěte si také