TopStar

12. dubna 2016 12:11

Michal Chalupa

VIDEO: Dokázal by vás básník Štěpánek sbalit i dnes? Premiéra filmu je tu!

Šestí Básníci vracejí na scénu řadu postav, které potkávají diváci už od prvního dílu. Vedle Pavla Kříže se samozřejmě objeví David Matásek coby Kendy nebo spolužák Karas (Lukáš Vaculík). Nebude chybět ani Vendulka Utěšitelka, tentokrát v roli ředitelky nemocnice a potenciální lásky.

Do lékárny posílá Štěpán syna k tetě lékárnici Ute, jinak Superpopelce a bývalé lásce ze čtvrtého dílu (skvělá Tereza Brodská). Junior si hned všimne, že dřív spolu chodili, a začne mít nápady… Stálým místem setkání zůstává Hanouskova hospoda (Miroslav Táborský), jehož snem je předělat hlučnou hospodu na místo tichého rozjímání: V této hospodě je zakázáno mluvit o politice, umění a sportu. Tady se smí jen tiše konzumovat. Kamarádi také často navštěvují nemocného profesora Ječmene (Josef Somr), setkávají se s neúnavným podnikatelem Milanem (Tomáš Töpfer) a jeho ženou Markétou Hrubešovou.

Po delší pauze se vrátí do básnických příběhů i někdejší spolužák Venoš z Moravy v podání Václava Svobody nebo František Ringo Čech jako upovídaný a přísný plavčík Bouchal. Jen Mireček se nám toulá někde v černé Africe.

A my pro vás máme ukázku z filmu, kde se už postarší lékař Štěpánek setká s dcerou své dávné lásky. Jak to asi dopadne?

Na rozhovor s Pavlem Křížem ze slavnostní premiéry Jak básníci čekají na zázrak se podívejte v TOP STARu za pět minut osm na Primě.


Přečtěte si také