TopStar

3. února 2017 16:04

VIDEO: Nový klip kapely Mirai musí vidět každý, kdo si myslí, že něco nejde!

Tarantule na hlavě, páka s Ondřejem Synkem, koupání v ledové řece aneb Zátopkovo motto o posouvaní hranic v každém z nás s nadsázkou i navážno.

Tříčlenná charismatická kapela Mirai představuje svoji doposud nejenegičtější skladbu, která má ambici stát se po Cestě z města (přes 2 miliony zhlédnutí na YouTube) dalším chytlavým hitem muzikantů ze Severní Moravy. „Když nemůžeš, tak přidej víc. Zakřič prostě z plných plic, že slovo nejde – neexistuje.“ To je úvod refrénu, který dal singlu název. Inspirací kapele byl nejen nejlepší český olympionik Emil Zátopek, ale také post na facebooku. Pozitivní singl doplňuje originální videoklip. Mirai Navrátil, Michal Stulík, Šimon Bílý v praxi předvedou, že slovo nejde vážně neexistuje. Den plný výzev, jenž s pomocí kamery autenticky zaznamenali, vás přesvědčí, že tato parta je schopna téměř čehokoliv. A navíc jim v tom sympaticky sekunduje mistr světa a olympijský medailista Ondřej Synek či fotbalový „enfant terrible“ Petr Švancara.

„'Když nemůžeš, tak přidej!' je pozitivní, motivační pecka, kterou bereme trochu i s nadsázkou. Inspiroval mě úplně náhodou něčí post na facebooku, ve kterém se objevil právě proslulý Zátopkův výrok a taky můj kamarád, který často na výmluvy a lenost reagoval větou: Slovo nejde neexistuje. Zkouším se tím 'nakopnout', páč s tím mám taky problémy“, vysvětluje s úsměvem Mirai Navrátil, frontman kapely.

Za produkcí písně stojí Ondřej Fiedler. Aktuálně jeden z nejtalentovanějších mladých producentů, jenž na sebe poprvé upozornil hitem Toulavá (Sebastian) či albem Hearts (Lenny), které mimo jiné obsahuje hit Hell.o, jež slaví velký úspěch už také v Itálii (TOP 5).

Klip se natáčel začátkem letošního roku a námět vznikl během bláznivého brainstormingu kapely s režisérem Radimem Věžníkem. „Tímhle klipem jsme si splnili několik klukovských snů a děkujeme Bohu, že jsme to přežili, a Radimovi, že nás ukočíroval a dal klipu finální podobu. Každé natáčení nás baví, ale tohle byla jedna velká sranda. Snad se nám podaří naše fanoušky nejen rozesmát, ale i trochu motivovat“, vzkazují Mirai.

Den výzev se neobešel bez řady kuriozních situací. Šimon vzpomíná: „Pro mě byla jednoznačně nejhorší tarantule na hlavě. Až po natáčení se mi doneslo, jak je jedovatá a kousnutí bolí jak od sršně." Zpěvák Mirai se zase podruhé narodil, když přežil koupání v řece. „Nejsem velký fanda otužování a skočit do ledové vody v mínus osmi, byl pro mně naprostý strop. Zmodraly mi nohy a všechny modřiny mi naběhly. Chvíli jsem myslel, že je po mně," popisuje. Michal odhodil stud, potřel se nuttelou, a vyběhl na brněnské hlavní nádraží. Když mě začali honit kolemjdoucí, které jsem při svém zběsilém úprku omylem zašpinil (veřejně se omlouvám), připadal jsem si jak Mauglí v civilizaci, vypráví o své výzvě baskytarista.

V klipu inspirovaném mottem Emila Zátopka se objeví i veslař a olympijský medailista Ondřej Synek: „Jsem rád, že jsem dostal nabídku zahrát si v klipu nadějné mladé skupiny, byla to pro mě nová zábavná zkušenost. Klip je bezva a písnička se mi moc líbí. Doufám, že se skupině bude dařit i do budoucna.“

Úlohu zmrzlináře si vyzkoušel bývalý fotbalista Brna a Slavie Petr Švancara: „Byl to pro mě velmi příjemný zážitek s pohodovýma borcema, klip se mi moc líbí a věřím, že moje herecká kariéra bude pokračovat. Scénář klipu je naprosto originální - super nápad!"

Svoji roli doslova odběhaly moderátorky Tereza Tobiášová a Barbora Hlaváčková známé ze své talkshow Kilák. Klip by nemohl vzniknout bez talentovaného režiséra Radima Věžníka, jenž má na svém kontě přes sto videoklipů a úspěch zaznamenal také v zahraničí. Mezi jeho poslední počiny patří Generace O - Společný svět, která se blíží k 3 milionům zhlédnutí. Dále pak např. Eddie Stoilow či Charlie Straight. „Samotné natáčení byla vlastně taková výzva. Ne až tak často se mi poštěstí točit s interpretem, který je kvůli natáčení schopný kousků jako kluci z Mirai. Bylo to jedno z natáčení, na které se nezapomíná."

Spolu se singlem a klipem Mirai představuji i nové promo fotografie. Za objektiv se postavil respektovaný Benedikt Renč. „Fotit s Benem byla paráda. Na place panovala pohodová atmosféra. Se stylingem nám poradil Honza Pokorný a jsme nadšeni. Nejsme žádní metrosexuálové a je pro nás důležité cítit se přirozeně. Všechno se potkalo a z fotek máme ohromnou radost. Tohle jsme my,“ uzavírá sympatická skupina Mirai.

Sdílejte článek
Štítky hudba mirai klip

Přečtěte si také