TopStar

29. května 2017 09:34

vedran

VIDEO: Podívejte se, jak Klára Doležalová a Karel Voříšek moderovali poprvé

První zprávy Karla Voříška a Kláry Doležalové

Moderátoři Zpráv na Primě Klára Doležalová a Karel Voříšek slaví čtyři roky společného života. Tedy toho primáckého. Poprvé spolu moderovali 26. května 2013. Při té příležitosti vydal primácký archiv nejen fotky, na které je jejich vůbec první společná pusa, ale také vůbec první Zprávy FTV Prima v jejich podání. 

Klára Doležalová, původní profesí herečka, tehdy zprávy v televizi v přímém přenosu moderovala poprvé v životě. Klára tehdy při kamerových zkouškách porazila jak bývalou moderátorku Nicol Lenertovou, tak zkušenou Moniku Valentovou, které se rovněž zúčastnily kamerových zkoušek.

Jak jste se za čtyři roky sžili?

Klára: Jsme tým. Můžu se na svého parťáka spolehnout a on na mne. To je v práci strašně důležité. A taky se na sebe těšíme. Umíme spolu mluvit očima a občas víme předem, co ten druhý řekne. Kája to vždycky přirovnává k manželství. Živý přenos je náročná disciplína, vyžaduje velkou koncentraci, zbystřené smysly. Tam toho druhého poznáte z jiných úhlů.

Karel: K čemu čtyři roky? Naše sžití se bylo na první dobrou, tedy skvělou. Padli jsme si do oka od prvního okamžiku. Abych si ale nefandil, mluvím za sebe, ale vsadím se, že Klára to má úplně stejně.

Na co jste si společně ve studiu vzájemně jeden na druhém nejdéle zvykali?

Karel: Jsme oba velmi chytlaví, slyšíme na sebe, rozumíme si i beze slov. Stačí pohled. Diváci si často myslí, že zprávy jen čteme. Chyba lávky. Jednak si studia sami píšeme, ve spolupráci s redaktory, ale hlavně naše společná studia, ve kterých mluvíme oba, jsou často improvizovaná. Kostra textu je sice připravená na čtecím, ale velmi často přidám slovo, větu, která mě napadne přímo ve studiu. Klára je zdatná protihráčka. Nehne brvou a slovní smeč mi bleskurychle vrátí.

Prozradíte na sebe něco, co ostatní nevědí?

Karel: Když má boty s podpatky a já se vedle ní postavím, zmizí mi v oblacích. Takže někdy v televizi, ale to divák nevidí, když točíme upoutávku na Zprávy a kamera nás snímá jen do pasu, Klárka je zutá. Teď mě napadá, co kdybych si stoupl na malý podstavec, jako Tom Cruise, když točí filmy, mohla by se obout.

Klára: Karel miluje designové ponožky. Fascinuje tím celý newsroom. Sama jsem ho už párkrát jimi obdarovala a udělala mu velkou radost.

Kdo vůbec vymyslel slogan Prima jede? Chystá se nové?

Karel: Zcela neskromně musím přiznat, že mi to jednou skočilo samo do pusy během vysílání a po Zprávách mi Jitka Obzinová řekla, to je skvělý, to drž. Držím, ale rozděluje to diváky. Většina ohlasů je příznivých, někam přijdu a místo pozdravu lidi na mě volají "Prima jede". Ale najde se pár kritiků. Jeden divák mě zásadně v mailech oslovuje jako "zarytého příznivce motorismu" a paní nebo slečna Boženka z Nymburka mi napsala: "Voříšku, to ta Prima musí mít už pořádně sjeté gumy, když pořád někam jezdí". Možná, že bych to už i přestal říkat, ale jak je vidět, divačky a diváky to baví.

Sdílejte článek

Přečtěte si také