TopStar

28. prosince 2018 12:03

Markéta Škorňová

VIDEO: Známý herec se brání proti nařčení ze sexuálního útoku

Už 7. ledna se americký herec Kevin Spacey musí dostavit k soudu kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování. Populární herec se ale nařčení brání, a proto přišel s videem, na kterém vysvětluje, že je nevinný.

Kauza MeToo je všude kolem nás a je to rozhodně herec Kevin Spacey, koho zasáhla víc než je nutné. Právě on se sedmého ledna chystá před soud kvůli nařčení ze sexuálního útoku. Incident se měl stát v červenci 2016 v restauraci na ostrově Nantucket. Podle informací serveru BBC měl herec sexuálně obtěžovat osmnáctiletého syna bývalé televizní moderátorky Heather Unruhové. Spacey měl mladíkovi kupovat drinky a poté mu osahávat intimní partie.

Takové nařčení si ale herec nechce nechat líbit. Proto natočil video, na kterém se brání. „Nehodlám platit za něco, co jsem neudělal,“ říká herec na záběrech. Ve videu používá přízvuk hlavní postavy z populárního seriálu Dům z karet, kde hrál hlavní postavu Franka Underwooda do doby, než byl právě kvůli sexuálnímu skandálu nucen seriál opustit. Video nazval Let me be Frank neboli Dovolte mi být Frankem, což je ale také slovní hříčka, jelikož právě slovo frank v anglickém překladu znamená upřímný.

Jeho situace není ale zrovna příznivá. Už v minulosti obvinilo Spaceyho z obtěžování více než třicet mužů, vyšetřován je ostatně i ve Velké Británii. Již brzy se dozvíme, jaký verdikt vynese porota nad oscarovým hercem.

Sdílejte článek
Štítky sexuální obtěžování Kevin Spacey MeToo

Přečtěte si také