TopStar

9. července 2015 13:12

Gabriela Gabrielová

VIP zprávy slaví 5 let na obrazovce

Oblíbená společenská relace VIP zprávy, která diváky denně od 19.55 informuje o životě slavných v rámci zpravodajské hodiny TV Prima, oslaví tento víkend už své páté výročí. Poprvé se VIP zprávy na obrazovce objevily v pondělí 12. července 2010.

VIP zprávy si pětileté výročí připomenou speciálními reportážemi, které zmapují například současné životy moderátorek Martiny Gavriely a Báry Niničové.

Vůbec prvními VIP zprávami provázely Ivana Gottová a Martina Gavriely, postupně se v týmu moderátorů objevili například Mahulena Bočanová či Jiří Pomeje. Dnes je tým moderátorů čtyřčlenný – po nedávném odchodu Ivany Gottové novinkami ze showbyznysu provázejí Laďka Něrgešová, Daniela Šinkorová, Petr Vágner a Miroslav Šimůnek.

Výrazným členem redakce VIP zpráv je také Tomáš Kraus, který je současně i moderátorem Diváckých zpráv. Patří mu titul "elitní reportér", neboť showbyznys mapuje osobitým způsobem, který v Česku nemá obdoby. Je to také on, kdo přináší exkluzivní rozhovory se zahraničními hvězdami.

VIP zprávy mají za sebou téměř 1800 dílů, sledovanost ukazuje, že si diváci na novinky ze života slavných zvykli a pravidelně je v rámci zpravodajské hodiny vyhledávají – průměrná sledovanost za období 12. 7. 2010 – 7. 7. 2015 je 545 tisíc diváků (share 15,13 %) u diváků 15+. Nejvěrnějšími diváky jsou ženy, které tvoří 70 procent publika. VIP zprávy jsou velmi populární i na sociální síti Facebook, kde se líbí více než 82 tisícům fanoušků a každý týden jich další stovky přibývají. Redakce VIP zpráv plní tyto stránky nejen upoutávkami a videi ze samotné relace, ale i fotografiemi či soutěžemi.

V průběhu pěti let se změnila i grafika VIP zpráv. Původní oranžové tóny doplnila barva fialová, která relaci dodala noblesnější vzhled. V návaznosti na své výročí si VIP zprávy pro diváky připravily řadu novinek, které budou na obrazovku uvedeny v podzimní sezoně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také