TopStar

10. prosince 2018 10:52

Tereza Šulcová

Vítězkou Miss World 2018 se stala mexická kráska, která pomáhá uprchlíkům

V sobotu se změnil svět pro modelku Vanessu Ponce de Leon (26), která se stala Miss World 2018. Mexiko na ni může být právoplatně pyšné. Je totiž vůbec první, která zvítězila za tuto zemi.

Letos se udílení Miss World konalo v Sanya City Aréně v Číně. Šestadvacetiletá vítězka porazila celkem 117 soutěžících, mezi kterými byly modelky jako Miss Thajska Nicolene Limsnukan, nebo Miss Ugandy Quiin Abenakyo, která se umístila na třetím místě.

„Nemůžu tomu uvěřit, opravdu pořád tomu nemůžu uvěřit,“ říká nově korunovaná Miss World 2018 v zákulisí. „Myslím, že všechny dívky si zasloužily vyhrát. Jsem hrdá, že je nyní všechny zastupuji, udělám vše proto, aby na mě mohly být pyšné alespoň po dobu, co budu mít korunku na hlavě. Děkuji moc všem.“

Mezi TOP 5 se dostala Nicolene Pichapa Limsnukan z Thajska, Quiin Abenakyo z Ugandy, Kadijah Robinson z Jamajky, Maria Vasilevich z Běloruska a vítězka Vaneesa Ponde de Leon z Mexika. Modelka Kateřina Kasanová, která zastupovala Českou republiku se bohužel neprobojovala do TOP 30.

Vanessa se živí primárně modelingem a jako moderátorka v jedné televizní show. Vystudovala mezinárodní obchod a pomáhá děvčatům v odvykacím centru bojovat se závislostmi. Je také aktivně zapojená do pomoci uprchlíkům. A právě to, teď vzbuzuje velké napětí.

Je to vůbec první Mexičanka v historii, která byla korunována jako nejkrásnější žena světa. Jedná se již o šedesátou osmou Miss, která dostala tuto korunku. Minulý rok zvítězila Manushi Chhillar z Indie. Soutěž Miss World vznikla v roce 1951 ve Velké Británii. Jedná se o nejstarší soutěž krásy v historii, která nezanikla.

Sdílejte článek
Štítky Miss World

Přečtěte si také