TopStar

1. června 2018 10:25

Vogue zahrnul Amal Clooney i Meghan Markle mezi nejvlivnější ženy Velké Británie

Vedení módního časopisu Vogue je dost odvážné. Na seznam 25 nejvlivnějších žen Británie nezahrnulo královnu Alžbětu II. ani političku Theresu May, nýbrž vévodkyni Meghan Markle a její blízkou přítelkyni Amal Clooney. Tady alespoň vidíme, kdo vládne světem.

Na seznam se dostaly ty dámy ve věku 22 až 73 let, které jsou podle mínění redakce na velmi dobré cestě k tomu, stát se vůdčími osobnostmi a ideály celého světa. Objevily se zde političky, sportovkyně, žurnalistky, módní guru i právničky.

Jak píše Vogue, Meghan Markle se dostala na seznam, jelikož je v poslední době jednou z nejznámějších žen světa a už teď má velký vliv na veřejnost. Je známá jako bojovnice za rasovou a genderovou rovnoprávnost a mimo to se věnuje i charitě. I na své svatbě s princem Harrym oficiálně požádala hosty, aby jim nedávali dary, ale věnovali finanční sumu některým dobročinným organizacím.

Amal Clooney je známá nejen jako žena hollywoodského herce a lamače ženských srdcí, ale i jako aktivistka a ochránkyně lidských práv. Je dokonce zakladatelkou charitativní organizace Clooney Foundation for Justice. Na seznamu se dále objevila i spisovatelka Joanne Rownling, módní návrhářka Stella McCartney, modelka Adwoa Aboah či zpěvačka Dua Lipa.

Sdílejte článek
Štítky Alžběta II. Meghan Markle Vogue Amal Clooney

Přečtěte si také