TopStar

26. června 2013 18:10

Blanka Konrádová

Vojta Dyk: Chtěl jít na mateřskou, teď pořád pracuje

Rodina Vojtu Dyka poslední dobou moc nevidí. Zpěvák sice kdysi prohlašoval, že půjde po narození potomka na mateřskou dovolenou, ale nakonec přece jen dostala přednost práce. Tentokrát se zpěvák vrhnul na swing a jazz.

S brněnským orchestrem B-Side Band Vojta Dyk už tento čtvrtek vystoupí od sedmi večer na Konopišti a 1. července tutéž sestavu uvidíme v letním kině v rámci doprovodného programu MFF Karlovy Vary. Oba koncerty jsou součástí Komerční Banka Open Air Tour.

Vojta Dyk se s B-Side Bandem objevoval na pódiích už loni. Odehráli jedenáct koncertů, které měly u diváků i kritiky obrovský úspěch. Ostatně proto vznikla i letošní šňůra. Nejen díky koncertům s B-Side Bandem už se také dlouho spekuluje o Dykově odchodu ze skupiny Nightwork. Vojta, který je společně s Jakubem Prachařem nevýraznější osobností skupiny, žádný problém ve svém účinkování v jiné kapele nevidí.

„Hraní s Nightworkem i hraní s B-Side Bandem má každé svou energii. Nechci to nějak srovnávat nebo stavět jedno proti druhému. A taky nechci předjímat, co bude dál. Na podzim odehrajeme s Nightworkem velký koncert v O2 aréně, pak mě čeká předvánoční turné s B-Side Bandem. Jedno proti druhému opravdu nejde. Co bude dál, se uvidí…“ dodává Vojta Dyk.

Spekulace o konci Nightwork ale budou pokračovat dál. Podle všeho totiž kapela nemá nasmlouvaný žádný další koncert, tedy kromě toho již zmíněného v O2 aréně. Kdo chce tedy slyšet charismatického Vojtu Dyka zpívat, musí vzít „zavděk“ swingem a jazzem.

Je to překvapivě skvělý zážitek, žádné zaprášené retro, ale skladby v moderním a vtipném aranžmá. „Reakce diváků na loňské turné nás přesvědčily, že i swing a jazz zvednou lidi ze židlí. Naše koncerty, ať byly v divadlech nebo ve větších a možná i netradičnějších prostorech, byly plné emocí. Publikum bylo úžasné. Proto jsme se rozhodli pro letní open air turné. Naše heslo je: swing pro všechny!“ říká Vojta Dyk.

-red-

Sdílejte článek

Přečtěte si také