TopStar

10. května 2018 12:19

Ilona Blašková

Vojta Dyk v blázinci! Jakou trpí závislostí?

Vojta Dyk už má společnosti po krk a rozhodl se nechat zavřít do blázince. Naštěstí jen kvůli natáčení spotu pro letošní festival Mezi ploty.

Měl Vojta někdy chuť udělat něco šíleného? Nebo už udělal? „Otázka je, pro koho je co šílený. Pro mě je to normální. A někdo říká, že už to jsou šílený věci. Žiji normální život se všemi starostmi a trablemi. S místními pacienty bych si rozuměl. Třeba v hudbě. Oni se víc dostali ke svému jádru. Ale my díky telefonům a nějakým vnějším vlivům, se nedokážeme k němu dostat. Pořád si něco fotíme a selfíčkujeme a přitom gró toho je tady,“ prozradil zpěvák.

Vojta Dyk se letos zařadí mezi účinkující, kteří přispějí na pomoc lidem, kteří trpí úzkostí, depresí, závislostí, nebo jinou nemocí lidské duše. A že jich jsou u nás statisíce! Trpí Vojta nějakou závislostí? „Já doufám, že nejsem na ničem závislý. Veškerou svou závislost se snažím odbourat. Takové ty normální závislosti, jako je kouření a alkohol, to naštěstí nemám. Jediný s čím občas bojuju, je telefon,“ řekl Vojta.

Vojta má celkem dobrý recept na bolest lidské duše. Podle něj je ticho dobrý lék. Proto začal chodit do kostela. Když máme náročný den a myslíme si, že kolem jsou všichni blázni, stačí zajít do kostela. Nakonec prý zjistíme, že to není až tak hrozný. A když jsme u těch bláznů, žárlí Vojta jako blázen? „Žárlím jako normální chlap, který má doma krásnou ženu.“ Tomu se v případě jeho manželky Tatiany Vilhelmové nedivíme.

Festival Mezi ploty může podle Vojty přinést návštěvníkům zamyšlení. „Lidé se málo zamýšlejí. Vyblívají své názory, místo toho, aby chvíli mlčeli a zamysleli se,“ řekl Vojta. Zamyslet se můžete přijít do areálu pražských Bohnic o víkendu 26. - 27. května. Na 26. ročníku festivalu Mezi ploty na vás bude čekat celkem 120 účinkujících.

Sdílejte článek
Štítky Vojta Dyk

Přečtěte si také