TopStar

14. května 2013 06:30

Blanka Konrádová

Voříšek a Doležalová: Už jednou měli být spolu. Vyšlo jim to až na Primě!

Je rozhodnuto! Novou moderátorskou dvojicí na FTV Prima bude Karel Voříšek (49) a Klára Doležalová (39).

Klára porazila jak Nicol Lenertovou, tak zkušenou Moniku Valentovou nebo Českou Miss Earth Moniku Leovou, které se rovněž zúčastnily kamerových zkoušek. Stále však nemůže svému "vítězství" uvěřit. "Dokud nebudu sedět ve studiu, nepřipouštím si to," řekla nám bezprostředně poté, co se dozvěděla, že je "vyvolenou".

Přitom vedle Karla Voříška už kdysi skoro seděla. Před osmi lety se zúčastnila podobného konkurzu na TV Nova. Tenkrát jí štěstěna nakloněna nebyla a vedení televize vybralo k moderátorovi Markétu Fialovou, která s ním tvořila dvojici až donedávna.

"Říkala jsem si, že když mi osud přihrává stejnou situaci se stejným člověkem, že bych to měla zkusit," říká Klára, která se na televizní obrazovce už zabydlela. Moderovala mimo jiné Snídani s Novou, uváděla reportáže v pořadu Rady ptáka Loskutáka a pak v naději, že jde za lepším, odešla na TV Barrandov do pořadu Exklusiv! Po trpké zkušenosti ráda přijala výzvu od TV Prima a zúčastnila se konkurzu. Zkušeností má tedy dost, pouze ne v konstelaci, která ji teď čeká: moderování zpráv s Karlem Voříškem. Novou dvojici uvidí diváci do dvou týdnů. Nyní čeká Kláru nakupování oblečení a velmi intenzivní trénink ve studiu, aby si zvykla na prostředí a techniku.

Zároveň musí nové situaci přizpůsobit rodinný život. Klára je vdaná za podnikatele Miodraga Maksimoviče s nímž má devítiletou Natáliu a tříletou Miu. Nedávno si pořídili dům v Chorvatsku a tam také tráví veškerý volný čas, zejména letní prázdniny. Manžel jí však v kariéře podporuje. "On je rád, když jsem spokojená," říká moderátorka.

Etapa, ke které se už vracet asi nebude, je podnikatelská. Svého času vlastnila Salon krásy, který provozovala s kamarádkou. Bohužel tato spolupráce nesplnila její očekávání.

Klára je mimo jiné patronkou občanského sdružení Hestia, které podporuje děti, jež se ocitly ve složité životní situaci. "Jsou to zdravé děti, které jsou znevýhodněné sociálními poměry, a tudíž mají horší start do života. Snažíme se jim ho ulehčit," říká Klára.

I když život moderátorky vypadá idylicky i ona má za sebou těžké období. Před pěti lety musela omezit pracovní aktivity a takřka se stáhla z veřejného života, neboť jí podlomil zdraví CMV virus. Objevil se u ní v souvislosti s přepracováním. Teď už je však v pořádku a těší se na nové zkušenosti.

Ivana Bachoríková

Přesvěčte se sami, jak se Klára s Karlem výborně doplňují ZDE


Přečtěte si také