TopStar

1. května 2018 22:00

Vše o Ronaldovi, aneb co jste o sexy fotbalistovi nevěděli!

Jde v podstatě o nejslavnějšího fotbalistu současnosti. Je úspěšný, nadpozemsky bohatý a opravdu sexy. Zdálo by se, že veřejnost ví o Ronaldovi (33) úplně všechno, zdání ale klame. Našli jsme pro vás fakta, o kterých jste nejspíše nevěděli. A pokud ano, jste Cristianovými skutečnými fanoušky!

Ronaldo - skutečné příjmení?

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, z čehož vyplývá, že Ronaldo je pouze fotbalistovo druhé jméno. Dostal ho po bývalém prezidentovi Spojených států a herci Ronaldu Reaganovi. Otec Cristiana byl prezidentovým velkým fanouškem.

Téměř na mizině

Fotbalista rozhodně nebyl bohatý už od narození. Cristianova matka byla kuchařkou a otec zahradníkem. Fotbalista často v rozhovorech zmiňuje, že jeho rodina byla velmi chudá a všichni čtyři sourozenci bydleli v jednom pokoji.

Žádný hodný chlapec

Ronalda vyhodili ze školy, protože chlapec jednou hodil židli po svém učiteli. Ten se prý ke čtrnáctiletému Ronaldovi choval neuctivě a to Cris nemohl tolerovat. Do školy se už nevrátil, dal na slova matky a začal se koncentrovat primárně na sport.

Prošel si těžkou operací

V Cristianových 15 letech mu byla diagnostikována srdeční arytmie a chlapec byl v ohrožení života. Vypadalo to, že ani s kariérou fotbalisty nebude moci pokračovat. V té době už hrál Ronaldo pro klub Sporting CP. Sportovec podstoupil srdeční operaci za pomoci laserové chirurgie a už tři dny po zákroku se vrátil k trénování.

Žádná tetování

Narozdíl od jiných sportovců a celebrit Ronaldo tetování neholduje. Fotbalista je pravidelným dárcem krve a roku 2008 se dokonce stal tváří Mezinárodního červeného kříže a natočil reklamu, kde říká: ‚‚Nemám žádná tetování, protože s nimi bych nemohl být dárcem krve.‘‘

Galaxie CR7

Vědci z Lisabonské university pod vedením astrofyzika Davida Sobrala objevili roku 2015 novou galaxii, kterou nazvali Cosmos Redshift 7, zkráceně CR7. A právě tak se přezdívá Ronaldovi po celém světě. Vědci potvrdili, že název je skutečně věnován fotbalistovi.

Ronaldo - byznysmen

Cristiano investuje své miliony i do byznysových projektů. Ještě roku 2006 otevřel na Madeiře módní butik pod názvem CR7 a teprve dva roky zpátky začal provozovat pětihvězdičkový hotel Pestana CR7.

Stop alkoholu a kouření

Fakt, že Ronaldo nepije alkohol je spojen s tím, že jeho otec byl alkoholik a na následky alkoholu zemřel ve svých 52 letech. Sportovec se nejednou snažil otce zachránit a poslat na léčení, ale ten byl tvrdohlavý a jakoukoli formu léčby odmítal. ‚‚Byl opilý každý den, nedalo se s ním pořádně mluvit,‘‘ nechal se Ronaldo slyšet v jednom z rozhovorů. Jednou se Cristiano dokonce soudil s deníkem Daily Mirror, který napsal, že byl Ronaldo spatřen v nočním klubu úplně opilý. Fotbalista spor vyhrál a médium mu vyplatilo finanční kompenzaci.

Cristiano Jr. nezná svou matku

Asi jeden z nejzvláštnějších momentů Ronaldova života - narození syna roku 2010. Dodnes veřejnost neví, kdo je matkou Cristiana Juniora. Spekulovalo se o náhradní matce i o Ronaldově románku s jistou servírkou. Jediné, co je známo: Ronaldo mladší vyrůstal ve Spojených státech a jeho matka je z Portugalska. Podle médií ani sám chlapec svou skutečnou matku nezná.

10 procent tuku

Ronaldovo tělo v sobě obsahuje pouhých 10 procent tuku. To je méně než mají světové topmodelky. Fotbalistova výška je 187cm a váha okolo 84 kilogramů.

Doživotní smlouva s Nike

Ronaldo začal spolupracovat s módní značkou Nike už roku 2003. A v roce 2016 s ním společnost uzavřela doživotní smlouvu. Podle té bude Ronaldo reprezentovat značku i po ukončení sportovní kariéry. Před Cristianem uzavřela značka totožnou smlouvu jen se dvěma sportovci - basketbalistou Michaelem Jordanem a LeBronem Jamesem.

Sdílejte článek
Štítky Cristiano Ronaldo

Přečtěte si také