TopStar

14. června 2013 17:30

Blanka Konrádová

Vyděšená Lounová: Na Bali se s námi třásla zem

Zpěvačka Olga Lounová možná vypadá křehce, ale opak je pravdou. Po hlavě se vrhá do dobrodružství a nebojí se žádné adrenalinové výzvy. Jezdí automobilové závody, plave se žraloky. Respekt má jen z přírody.

Olga má za sebou hodně dobrodružnou cestu po exotických zemích. S Danielem Landou alias kouzelníkem Žitem a filmovým štábem režiséra F. A. Brabce natáčela dokument Mistery Show. Ten zachycuje přípravy na první koučinkový 3D film, který má pomoct lidem v překonávání sebe sama.

„Mistery Show je o cestě k lepším výkonům. Já jako čarodějka Lenntiah doprovázím kouzelníka Žita na cestě po různých místech na světě. Žito dělá různé „kejkle“ – ukazuje, jak překonávat své limity. První kejkle byla právě potápění mezi žraloky,“ vysvětluje Olga Lounová.

Aby si Žito s Lenntiah mohli zaplavat mezi dravými rybami, museli napřed na Bali absolvovat výcvikový kurz freedivingu. „Jde o potopení na jeden nádech, bez kyslíkových bomb. Borci vydrží bez vzduchu i víc než pět minut. Já zvládla minutu a půl, nejvýš dvě minuty,“ prozrazuje Olga.

Na Bali se část dokumentu natáčela v místních chrámech. A právě v jednom z nich zažila zpěvačka největší strach ve svém životě. „Probudila se totiž sopka Agung. Když se nám pod nohama začala třást zem, měla jsem fakt nahnáno. Jestli mám z něčeho respekt, tak je to síla přírody,“ říká Olga.

„Ani mezi žraloky jsem se tak nebála, přestože se jeden snažil pochutnat i na Danovi. Naštěstí to odnesl jen pár stehy na prstě,“ dodává zpěvačka. Olga Lounová o respektu k přírodě píše i své písničky. Jinak si ale žádná nebezpečí nepřipouští.

Další destinací pro kejkle kouzelníka Žita je Sardinie. Právě tady se již tento víkend pojede mistrovství světa v rallye. Žito – Dan Landa má pro závod připravený speciální černý vůz ozdobený červenou runou. Čarodějka Lenntiah samozřejmě nebude chybět. „Pro mě je ale adrenalin meditace. Soustředím se v tu chvíli jen sama na sebe,“ prozrazuje Olga Lounová

Blanka Konrádová

Podívejte se na nový klip Olgy Lounové Zaklínadlo z loňského turné Optický klam. Zahrál si v něm Ruda z Ostravy a dokonce i Karel Gott. DVD z turné vyjde na podzim.

Videoklip Zaklínadlo ZDE


Přečtěte si také