TopStar

6. srpna 2018 12:13

Výročí smrti nejznámější blondýnky všech dob! Věděli jste o ní vše?

Je to přesně 56 let, co přišla světová kinematografie o jednu z nejkrásnějších dam historie. Ano, řeč je o andělské Marilyn Monroe (†36). Jste si jisti, že o ní víte všechno? Pojďme si připomenout pár zajímavostí ze života této krásky.

V roce 1955 byla Marilyn Monroe známou celebritou. Herečka si v té době už stačila zahrát ve filmech Páni mají radši blondýnky a Jak si vzít milionáře. Nehledě na neuvěřitelný úspěch a záři slávy, které na herečku dopadly, se Marilyn nechystala zastavit a chtěla se stále zdokonalovat. Tehdy devětadvacetiletá kráska už měla přesnou představu, jak může svůj život zlepšit a své herecké návyky vylepšovat.

Novoroční předsevzetí

Nehledě na to, že Marilyn bylo přezdíváno sex symbol Hollywoodu, ona sama byla už od svých mladých let velmi zapálená do své profese a brala ji velmi vážně. Právě proto takřka pronásledovala amerického režiséra a vedoucího hereckého studia Lee Strasberga (čistě z profesních důvodů, nikoli z osobních, jak se mnozí domnívali). A právě to bylo začátkem hereckého debutu, který se na Marilyn silně odrazil. Seznam předsevzetí z konce roku 1955 je tomu důkazem.

Marilyn si slíbila, že v dalším roce vynahradí všechny své síly, aby:

• co nejčastěji chodila do studia ke Strasbergovi na jeho přednášky

• nikdy nevynechávala hodiny v hereckém studiu

• pracovala, jak jen to půjde

• navštěvovala alespoň jednu přednášku na univerzitě, třeba literatury

• našla si lektora tance a pracovala na své figuře

Plastická operace

V polovině minulého století byla rhinoplastika jednou z nejnebezpečnějších metod a vlastně experimentem se životem. Nebojácná Marilyn se ale pro plastiku rozhodla a operaci na změnu nosu podstoupila. A proč se dívce ten její nelíbil? To nechť zůstane záhadou.

Fakt zůstává faktem a důkazem plastiky (naštěstí vydařené) jsou nejen fotky Marilyn před a po, ale i rentgenový snímek její lebky, který se po hereččině smrti dostal do rukou FBI.

Práce v muniční továrně

Je tomu skutečně tak! Křehká blondýnka pracovala u pásu a vyráběla střelivo. Chtěla tím podpořit válečné úsilí. A právě v té továrně ji objevil pro Hollywood jeden z nejuznávanějších fotografů.

Černé svatební šaty

Roku 1954 se nejslavnější blondýnka planety vdala podruhé. Jejím vyvoleným se stal baseballista Joe DiMaggio. Marilyn se rozhodla vzdát nejen grandiózního obřadu, ale i tradiční bílé róby. Upřednostnila každodenní černé šaty, které koupila za v přepočtu 5 tisíc korun.

Chtěla ji zabít vlastní matka

Marilyn měla ze své matky vždy šílený strach. Prý si z dětství pamatuje, jak k ní matka přišla a chtěla ji v kolébce zadusit polštářem. Holčička byla ale ženě okamžitě odebrána a stala se jednou z nejznámějších žen všech dob.

Žena s největším počtem milenců

Z celého Hollywoodu se nepřipisovalo nikomu tolik milenců jako právě Marilyn Monroe. Norma Jeane byla vdaná třikrát. Vzala si policistu Jamese Doughertyho, baseballistu Joeho DiMaggia a spisovatele Arthura Millera. Dokonce se spekuluje, že jednu dobu byla tajně vdaná za herce Roberta Slatzera. ‚‚Měla v sobě něco jedinečného. Zamiloval jsem se na první pohled,‘‘ nechal se v jednom z rozhovorů slyšet Robert.

Marilyn ale nebyla příliš věrnou ženuškou. Její muž Miller ji párkrát zastihl v posteli s hercem Yvesem Montandem. Monroe tehdy zveřejnila, že je připravena se rozvést a odejít k milenci. Problém byl, že milenec se k ní příliš nehrnul.

Dokonce se mluvilo i o románku Marilyn s její sousedkou a hereckou kolegyní Natashou Lytess. Poté, co se k ní Monroe nastěhovala, psali novináři o lesbické lásce dvojice stále častěji.

IQ tykve? Rozhodně ne

I když jsou vtipy o blondýnách a obzvlášť o Marilyn dost populární, herečka rozhodně nepatřila k typickým hloupým děvčatům. Její IQ bylo přes 160 a řadila se tak vedle samotného Alberta Einsteina. Aby toho nebylo málo, spekulovalo se i o jejím poměru s fyzikem.

Slavná i po smrti

V roce 2010 se v Las Vegas konala aukce, kde se objevil i artefakt v podobě rentgenu hrudní kosti Marilyn Monroe. Nynější majitel snímku se nebál nabídnout nehorázně vysokou cenu, vždyť rentgen byl uložen ve floridské nemocnici od roku 1954. Jednalo se o 950 tisíc korun. Tato suma však nebyla tak vysoká v porovnání se sumami zaplacenými za jiné předměty. Marilyniny šaty stály vždy minimálně 21 milionů a bílý klavír, který si nakonec koupila v roce 1999 zpěvačka Mariah Carey ji přišel na 14 milionů.

Kosmetické rady

Nejznámější blondýnka světa vymyslela konturování rtů. Aby vypadaly její rty plnější, nanášela herečka na vnější koutky tmavou rtěnku a do středu volila barvu rtěnky stále světlejší. Nakonec vše přetřela silnou vrstvou lesku.

Čistota nade vše

O Marilyn Monroe je známo, že byla extrémně čistotná, což už připomínalo nějakou závislost. Třeba obličej si myla minimálně 15x denně.

Sdílejte článek
Štítky výročí sebevražda Marilyn Monroe zajímavosti sex symbol blondýnka

Přečtěte si také