TopStar

27. června 2013 17:22

Dagmar Dandová

Vysvědčení hvězd z Cest domů: Kostková excelovala, Bareš skoro propadal!

Vzorňáci, sígři, ulejváci… Tereza Kostková měla nejlepší známky na maturitním vysvědčení, Ladislava Hampla bavil jen tělocvik a Jitka Smutná se učila sama – a ráda! Zajímá vás, jak se se školou a vysvědčením potýkali další herci ze seriálu Cesty domů?

Jitka Smutná byla vzorná

Seriálová Lída Bernátová bývala na konci školního roku vždycky napnutá: „Na vysvědčení jsem se těšila. Začínaly totiž prázdniny. Nosívala jsem domů poměrně dobré známky, maminka ani táta mě do učení nemuseli nijak nutit. Ctižádost mě popoháněla, abych měla ve škole dobré výsledky,“ říká herečka, která posléze do učení nenutila ani své děti: „ I když na střední škole nenosily úplně dobré známky, nikdy jsem je za špatné výsledky netrestala. Nejhorší je vypěstovat v dítěti nechuť ke škole. Kdo něco takového udělá, ať už rodič, nebo učitel, ten by měl dostat trest,“ dodává Jitka Smutná.

Sígr Ladislav Hampl si našel na škole kamarády

Ladislav Hampl nebyl ve škole žádný vzorňák: „Nikdy jsem vysvědčení před rodiči neschovával. Prostě průměr. Když jsem byl malý kluk, vysvědčení jsme s rodiči pokaždé nějak oslavili. Na základce jsem nosil domů dobré známky, na gymplu už to bylo horší. Bavil mě akorát tělocvik. S ostatními předměty jsem měl problém,“ přiznává Ladislav Hampl. Přesto vzpomíná raději na gympl než na základku. „Učení mě sice otravovalo, ale na gymplu jsem našel kamarády, s nimiž se vídám dodnes,“ vysvětluje seriálový Jakub Vencl.

Tereza Kostková se vyloupla až u maturity

Herečka Tereza Kostková chodila do školy ráda, ale na základní škole nemívala úplně dobré vysvědčení: „Vždycky mi ho pokazila fyzika a matematika. Paradoxně nejlepší vysvědčení jsem měla až na konci čtvrťáku a u maturity. Odmaturovala jsem se samými jedničkami. A to si žádalo odměnu. Maturitu jsme šli tenkrát oslavit do indické restaurace s rodiči a s kamarádkou.“ Tereza Kostková bude po prázdninách poprvé vypravovat do školy syna Toníka: „Už se na ni připravuje. Měl radost, když dostal k narozeninám aktovku. Do školy se moc těší,“ líčí Tereza Kostková alias seriálová Bára Vítková.

Igor Bareš dodnes neumí dělit

Igor Bareš na školu během roku průběžně spíš kašlal: „Rodiče ale ze známek žádnou vědu nedělali. Vždycky pár týdnů před vysvědčením jsem zapnul a snažil se známky vytáhnout, jak to jen šlo. Až na fyziku, z té jsem měl čtyřku, ať jsem dělal, co jsem dělal, což byla fakt ostuda. Je mi to dodnes záhadou. Chemie mě naopak bavila, ale fyzika a matematika mi vůbec nešly,“ říká herec, který by prý už bez kalkulačky nedokázal dělit dvojciferným číslem.: „Proto se živím herectvím,“ směje se Igor Bareš, jinak lékárník Jiří Pánek.

Vendulce Křížové rodiče věřili

Drobná herečka se občas snažila z různých věcí ulejt: „Rodiče mě za špatné známky netrestali, věřili mi, že sama vím, kde musím zapnout, a že si špatné známky opravím. A já byla ráda, že ve mě mají důvěru. Na prázdniny jsem se pokaždé moc těšila a těšili se na ně i mí rodiče. Já to vnímám taky tak. Škola končí a s ní i povinnosti, a to jak pro děti, tak pro rodiče. Alespoň na dva měsíce. Dokud děti chodí do školky, je všechno jednodušší. Až přinesou mé děti vysvědčení, půjdeme za odměnu jako vždycky na nějakou dobrotu do cukrárny,“ plánuje Vendulka Křížová, seriálová vrchní sestra Zlata Pánková.

-red-

Vše o seriálu Cesty domů se dozvítde ZDE


Přečtěte si také