TopStar

3. dubna 2018 17:15

Ilona Blašková

Will Bowen zasvětil část svého života tomu, aby zbavil miliony lidí na celém světě zvyku neustále si na něco nebo někoho stěžovat

Během dne si prý stěžujeme v průměru dvaatřicet krát. A často o tom ani nevíme. Dá se vůbec naučit nestěžovat si?. Americký spisovatel a mentor Will Bowen zasvětil část svého života tomu, aby na tuhle otázku našel odpověď.

Ano, nestěžovat si, se dá jednoduše naučit. S tím souhlasila i americká moderátorka Oprah Winfrey, která si Willa pozvala do své show. A my měli to štěstí, že jsme byli jediní, komu při návštěvě v Praze poskytl rozhovor.

Will Bowen pochází z velmi dobře zabezpečené rodiny. To co mu ale chybělo, byla láska a porozumění. Uvnitř rodiny to byla jen kritika a hněv. Will byl v mládí velmi nešťastný teenager, který své problémy zajídal. V 19 se ale rozhodl změnit své myšlení. Zhubl 25 kilo, absolvoval vysokou školu a stal se pastorem.

Je prý pouze 5 důvodů, proč si lide stěžuji. Tak pozorně čtěte, zda se v tom najdete. První důvod je, že lidé si stěžují, aby získali pozornost, aby se s vámi měli důvod nějak propojit a být na jedné vlně. Druhý důvod je, že se chtějí zbavit zodpovědnosti. Aby když se jim něco nepovede, měli důvod to na něco svést.

Ten třetí je, že se chtějí vychloubat. Třeba chtějí, abyste věděla, že mají bohatství a tak vám to poví tím, že si o tom stěžují. Čtvrtý je, že chtějí získat moc. Snaží se cítit lepší, protože jsou nejistí. A pátý je že se snaží omluvit svůj špatný výkon, když někde selžou. Tak se z toho chtějí vymluvit. Ať už je to počasí nebo kolega, hlavně aby to nebyli oni sami.

Se světem bez stížností se Will dostal až k samotné Oprah Winfrey. A čím ho učarovala nejvíce? „Po skončení show se Oprah naklonila a řekla mi: Já si nemám na co stěžovat. A to mě dost zaskočilo. Řekl jsem si, vždyť jsi Oprah! Na co si chceš stěžovat? A ona zachytila můj výraz ve tváři a pokračovala: Není to tak, že jsem bohatá a proto si nestěžuju. Ale protože si nestěžuju, jsem bohatá,“ prozradil Will Bowen.

Sdílejte článek

Přečtěte si také