TopStar

15. srpna 2014 09:55

Lenka Zajícová

Williams měl Parkinsona: Reakce Michaela J. Foxe, který se chvěje už přes dvacet let?

Hvězda filmu Návrat do minulosti Michael J. Fox onemocněl Parkinsonem v roce 1991 a statečně se s ním potýká. Teď se dozvěděl, že první příznaky nemoci měl i Robin Williams, který začátkem týdne spáchal sebevraždu. Jak reagoval herec, který založil i nadaci na výzkum choroby a pomoc pacientům?

"Jsem ohromený," připustil s tím, že si je jistý, že jeho kamarád Robin Williams podporoval nadaci ještě předtím, než se dozvěděl diagnózu. "Přeji ti mír, opravdový příteli," pověsil vzkaz na sociální sítě.

O tom, že měl Robin Williams Parkinsona, informovala jeho manželka Susan Schneider s tím, že její manžel nebyl připravený sdílet s veřejností svoje trápení. Popřála všem, kdo bojují s těžkými nemocemi, sílu se nevzdávat. Tu v sobě Robin Williams – sužovaný kromě nemoci i depresemi a vyčerpáním, dál nenašel a oběsil se ve svém domě v Tiburonu.

Parkinsonova nemoc se zdaleka neprojevuje jen nekontrolovaným chvěním, pacienti mají často problémy se stabilitou, pomalé pohyby, potíže se soustředěním nebo pamětí. Obvykle propuká u starších lidí, ale přibývá i mladších pacientů. Konkrétně Michael J. Fox onemocněl krátce po třicítce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také