TopStar

16. března 2018 15:00

Ilona Blašková

YouTuber Jirka Král cítí odpovědnost k mladé generaci

Březen je měsícem knihy - vlastně byl, protože u dětí, už zase tak moc nefrčí. Raději totiž tráví čas u počítače. Třeba s youtuberem Jirkou Králem.

Přes milion odběratelů na YouTube a statisíce sledujících na sociálních sítích, přesně takovou fanouškovskou základnu má jeden z nejznámějších YouTuberů Jirka Král, pro kterého je virtuální svět denním chlebem. Neskrývá, že se tím dá dobře uživit.

Kromě soustředění se na sebe samého si ale Jirka uvědomuje i rizika sociálních sítí. A právě na nich jsou děti mezi 9 - 12 rokem nejvíce ohrožené, a tak za nimi teď plánuje cesty do škol, aby jim předal své zkušenosti. "Já cítím obrovskou zodpovědnost. Sleduje mě hrozně moc mladistvých a dětí na ZŠ a SŠ. Ty dotazy a zprávy co mi chodili na FB, byli občas tak strašidelný, že jsem ani já na ně neznal odpověď. A řekl jsem si, že by bylo dobrý udělat nějaký projekt, kde by oni tu odpověď našli. Ať už to je před únikem fotek na sociálních sítí nebo třeba kyberšikanou,“ prozradil Jirka.

I když to vypadá, že se Jirka se svými fanoušky dělí o všechno, hranice si nastavit musel. "Bizarní zážitek bylo, když za mnou jednou přišla nějaká slečna a zeptala se mě, proč jsem si včera vyměnil ložní prádlo. Zvláštní na tom bylo, že já sám jsem to ani nevěděl, bral jsem to jako automatickou věc. Ona jako divák to hrozně vnímala. A to je taky jedna z věcí na co si člověk musí dávat pozor, že ty lidi to vnímají až hodně dopodrobna," řekl YouTuber.

Občas to jsou ale prostě jen takové příhody z natáčení. Naposledy třeba Jirka a jeho dron, Berlín a německá policie. "Nestalo se skoro nic, jen jsem neměl čas jet s policií na stanici, aby prozkoumali mého drona. Jestli v něm není nějaká bomba nebo útočný zařízení. A jestli jsem náhodou nenatáčel německý parlament. A protože jsem neměl čas, tak mi řekli, že to zkontrolují technikem a pošlou zpátky buď do Česka, nebo k bratrovi do Německa,"vyprávěl Jirka Král.

Sdílejte článek
Štítky Jirka Král

Přečtěte si také