TopStar

11. června 2015 10:41

Petr Cífka

Z alkoholika švihákem! Podívejte se, jak jeden z nejslavnějších fotbalistů přestal být troskou

Britský fotbalová ikona Paul Gascoigne hraje rozhodující zápas – zápas o vlastní život. A zdá se, že by ho konečně mohl dotáhnout k vítězství.

Na vrcholu kariéry v polovině devadesátých let patřil k oporám anglické reprezentace. Jeho drzé průniky do obran soupeře stejně jako vychytralé přihrávky svědčily o jeho ohromném fotbalovém talentu. Dokonce vsítil prý nejhezčí gól v historii evropských fotbalových šampionátů (video ZDE). Podobné nadání ale ukazoval i po nocích v barech a putykách. Alkoholismus mu zničil zbytek kariéry a po jejím konci ho začal doslova požírat.

Paul Gascoigne neboli Gazza už podstoupil několik odvykaček od alkoholu a drog, ale loňské léto dopadl na dno. Poté, co se mu rozpadla rodina i dlouholetá přátelství ho odepsala média a veřejnost. On sám však zatáhl za záchrannou brzu. Nové fotky z premiéry dokumentu Gascoigne – mapujícího jeho dobrodružný život – mnohé šokovaly. Vypadá na nich zdravě a spokojeně.

„„Nevěděl jsem, co se děje. Proč jsem se probudil v pět hodin ráno a chtěl jsem si dát panáka. To přece nebylo normální,“ vysvětluje Gazza, co ho dovedlo k velkému obratu. „Cítím se teď opravdu skvěle a navíc nemám zdravotní problémy. Vděčím za to všem, co mě podporovali. Miluju život a mám rád všechny lidi,“ dodává.

Možná to bude i tím, že se po jeho boku objevuje nová neznámá blondýna. Určitě lepší volba než flaška, co myslíte?

Sdílejte článek
Štítky fotbal zápas

Přečtěte si také